Jak skutecznie wpływać na rozwój naszych dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2020 23:56
Przedszkole – jeden z najintensywniejszych okresów w życiu każdego dziecka – ma olbrzymi wpływ na jego rozwój. Każdego malucha warto wesprzeć w tej codziennej, życiowej wspinaczce. 
Audio
  • Rozwój naszych przedszkolaków (Godzina wychowawcza/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Sunny studio

Okładka książki "Jak wspierać rozwój przedszkolaka?" Okładka książki "Jak wspierać rozwój przedszkolaka?"

Wiek przedszkolny to najlepszy czas na to, by wspierać wszechstronny rozwój dziecka, a zabawa to naturalna forma działania, dzięki której przedszkolaki uczą się, poznają świat, radzą sobie z trudnościami i odkrywają swoje zainteresowania – przekonuje Monika Sobkowiak – autorka bloga Pani Monia, inspirującego nauczycieli w ich codziennej pracy.

– Nic, do czego zmuszamy nasze dziecko, nigdy nie służy temu, aby ono się chętnie tego podejmowało. To, co jest zabawą i przebiega na takich zasadach, dając przyjemność i radość, zawsze zachęca naszą pociechę do działania. Niezależnie od tego, czego się podejmujemy, jeśli jest jakaś nowość, to entuzjazm dziecka będzie pobudzany – mówi Monika Sobkowiak, autorka książki "Jak wspierać rozwój przedszkolaka?".

***

Tytuł audycji: Godzina wychowawcza 
Prowadzi: 
Katarzyna Pruchnicka
Gość: Monika Sobkowiak (nauczycielka edukacji przedszkolnej, neurologopeda, autorka książki "Jak wspierać rozwój przedszkolaka?")
Data emisji: 3.02.2020
Godzina emisji: 23.08

kw/ml

Czytaj także

Jak rodzinnie spędzić święta?

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 23:59
Tym razem przygotowaliśmy dla Państwa pakiet dobrych rad, który pomoże w tym, by święta były czasem miłości, spokoju i dobrego bycia razem.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piękne i trudne rodzicielstwo

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2020 23:55
– Rozwój widzę, jako indywidualny proces, podczas którego stajemy się lepszą wersją siebie – mówiła w audycji Marta Iwanowska-Polkowska, psycholożka, mama dziecka z zespołem Aspergera. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wspólny świat" dla dzieci ze spektrum autyzmu i ich rodziców

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 23:55
– Mamy do czynienia z coraz większą wiedzą na temat autyzmu i lepszy dostęp do diagnostyki, ale też nie bez znaczenia jest nasza cywilizacja, warunki, w których żyjemy – mówiła w Trójce Anna Chwałek, prezes Stowarzyszenia Pomocy Młodzieży i Dzieciom Autystycznym oraz Młodzieży i Dzieciom o Pokrewnych Zaburzeniach "Wspólny Świat".
rozwiń zwiń