X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co to jest przeczucie?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 10:58
– Tak naprawdę niewiele wiemy o pracy naszego mózgu, a to, jak działa podświadomość, jest trudne do zdefiniowania – przyznaje na antenie Trójki dr Tomasz Rożek.
Audio
  • Co to jest przeczucie? (Pytania z kosmosu/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Ollyy/Shutterstock.com

Ekspert odpowiadający na pytania naszych słuchaczy zaznacza, że mózg dzieli się z naszą świadomością tylko częścią tego, czym się zajmuje.

– Na pewno bardziej rozwiniętą podświadomość mają kobiety. Wynika to z ewolucji i z tego, że przez wiele lat, kiedy mężczyźni polowali na mamuty, kobiety komunikowały się między sobą w sposób niewerbalny – mówi dr Rożek.

Z audycji dowiadujemy się, jak rozpoznać, czy ktoś jest wobec nas szczery, i dlaczego dobrze jest słuchać podświadomości.

***

Tytuł audycji: Pytania z kosmosu
Autorzy: Tomasz RożekMarcin Łukawski
Data emisji: 10.08.2017
Godzina emisji: 7.16

iwo/mk


 

Czytaj także

Co nas gryzie i drapie w gardle?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2016 11:06
Uczucie dyskomfortu i chrypa pojawiają się wtedy, gdy w okolicach strun głosowych zaczyna gromadzić się gęsta wydzielina. Ona jest produktem ubocznym bakterii, które rozwijają się w czasie choroby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bioluminescencja. Te organizmy produkują światło

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 10:30
Na świecie istnieją dzisiątki organizmów, które są w stanie produkować światło. Mieszkające w głębinach bakterie, skorupiaki czy ryby korzystają z tej zdolności, by na przykład zwabiać swoje ofiary.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego chłopcy przechodzą mutację?

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 10:09
- Mutacja wiąże się z tym, że dziecięca krtań i struny głosowe zmieniają się w dojrzałe narządy mowy. Jest to wywołane zmianami poziomu hormonów - wyjaśnia w Trójce dr Tomasz Rożek.
rozwiń zwiń