Oto Emiraty, jakich nie znacie!

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 04:00
- Emiraty różnią pod względem stopnia konserwatywności. W Dubaju można najwięcej - przekonuje Aleksandra Chrobak, która przez kilka lat mieszkała w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Audio
  • Oto Emiraty, jakich nie znacie! (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Dubaj
DubajFoto: pixabay.com/rivella

Ludzie - bez względu na czas, miejsce i wyznawany system wartości - łączą się w pary i tworzą związki, z których czasem rodzą się ich potomkowie. Nie inaczej jest w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, choć na ten nietypowy twór państwowy patrzymy zwykle przez pryzmat ich bogactwa. Aleksandra Chrobak, autorka książki "Beduinki na Instagramie", spojrzała inaczej i w codziennym życiu mieszkańców Emiratów szukała tego, co buduje damsko-męskie relacje, romanse i małżeństwa. Opowiedziała o tym na naszej antenie.

W audycji można było również usłyszeć Piotra Strzeżysza - długodystansowego rowerzystę, który znowu jest w trasie. Po ostatniej, wielomiesięcznej wyprawie z Alaski do Patagonii, Piotr jedzie tą samą trasą, lecz w drugą stronę! Z Argentyny opowiedział, jak przebiega jego - jak sam mówi - "wycieczka".

Dominik Szmajda również jest zapalonym rowerzystą, jednak od pewnego czasu próbuje swoich sił również jako piechur. Po raz kolejny wyruszył do kongijskich lasów deszczowych i słuchaczom Trójki opowiedział, co stamtąd przywiózł.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej audycji, w której mówiliśmy również o wyprawie krajowej - z południa na północ w linii prostej przez Polskę. Jedzie Marcin Korzonek, a ze sobą ma rower typu fatbike oraz... ponton.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Autor:
Paweł Drozd
Data emisji: 3.08.2016
Godzina emisji: 0.05

pd/mk

Czytaj także

Andrzej Meller o słodko - gorzkim Wietnamie

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 16:00
- Cechą, która najbardziej rzuca mi się w oczy w Wietnamie jest solidarność. To wynika z tradycji zbierania ryżu. Wietnam żył też cały czas w zagrożeniu atakiem np. ze strony Chin. Wietnamczycy nie lubią nic robić samemu - mówi dziennikarz Andrzej Meller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka gestów, świat samurajów i inne oblicze Japonii

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2016 08:00
Dr Kiyomoto Ogasawara uczy zachowań, które w prostej linii wywodzą się ze sztuki postępowania samurajów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pozdrowienia z Islandii pełnej... duchów

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 11:50
- Jeden z Islandczyków powiedział nam, że na Islandii wszędzie są duchy i że wszystkie opuszczone miejsca są nawiedzone - mówią Berenika Lenart i Piotr Mikołajczak, autorzy bloga IceStory.pl
rozwiń zwiń