X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Oto Emiraty, jakich nie znacie!

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 04:00
- Emiraty różnią pod względem stopnia konserwatywności. W Dubaju można najwięcej - przekonuje Aleksandra Chrobak, która przez kilka lat mieszkała w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Audio
  • Oto Emiraty, jakich nie znacie! (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Dubaj
DubajFoto: pixabay.com/rivella

Ludzie - bez względu na czas, miejsce i wyznawany system wartości - łączą się w pary i tworzą związki, z których czasem rodzą się ich potomkowie. Nie inaczej jest w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, choć na ten nietypowy twór państwowy patrzymy zwykle przez pryzmat ich bogactwa. Aleksandra Chrobak, autorka książki "Beduinki na Instagramie", spojrzała inaczej i w codziennym życiu mieszkańców Emiratów szukała tego, co buduje damsko-męskie relacje, romanse i małżeństwa. Opowiedziała o tym na naszej antenie.

W audycji można było również usłyszeć Piotra Strzeżysza - długodystansowego rowerzystę, który znowu jest w trasie. Po ostatniej, wielomiesięcznej wyprawie z Alaski do Patagonii, Piotr jedzie tą samą trasą, lecz w drugą stronę! Z Argentyny opowiedział, jak przebiega jego - jak sam mówi - "wycieczka".

Dominik Szmajda również jest zapalonym rowerzystą, jednak od pewnego czasu próbuje swoich sił również jako piechur. Po raz kolejny wyruszył do kongijskich lasów deszczowych i słuchaczom Trójki opowiedział, co stamtąd przywiózł.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej audycji, w której mówiliśmy również o wyprawie krajowej - z południa na północ w linii prostej przez Polskę. Jedzie Marcin Korzonek, a ze sobą ma rower typu fatbike oraz... ponton.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Autor:
Paweł Drozd
Data emisji: 3.08.2016
Godzina emisji: 0.05

pd/mk

Czytaj także

Andrzej Meller o słodko - gorzkim Wietnamie

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 16:00
- Cechą, która najbardziej rzuca mi się w oczy w Wietnamie jest solidarność. To wynika z tradycji zbierania ryżu. Wietnam żył też cały czas w zagrożeniu atakiem np. ze strony Chin. Wietnamczycy nie lubią nic robić samemu - mówi dziennikarz Andrzej Meller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka gestów, świat samurajów i inne oblicze Japonii

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2016 08:00
Dr Kiyomoto Ogasawara uczy zachowań, które w prostej linii wywodzą się ze sztuki postępowania samurajów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pozdrowienia z Islandii pełnej... duchów

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 11:50
- Jeden z Islandczyków powiedział nam, że na Islandii wszędzie są duchy i że wszystkie opuszczone miejsca są nawiedzone - mówią Berenika Lenart i Piotr Mikołajczak, autorzy bloga IceStory.pl
rozwiń zwiń