Z córką i plecakiem w podróży przez Amerykę Łacińską

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 11:20
- Cały czas patrzę na swoją podróż jak na włóczęgę - mówi Joanna Nowak, która od ponad dwóch lat z córką Gają i plecakiem podróżuje przez Amerykę Łacińską.
Audio
  • Z córką i plecakiem w podróży przez Amerykę Łacińską (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Joanna Nowak i Gaja w podróży
Joanna Nowak i Gaja w podróżyFoto: Sara Lopez

Poruszają się różnymi środkami transportu. To, co przydarza im się w trasie, przeczytać można na blogu "Somos Dos", który nieprzypadkowo został Blogiem Roku 2015. O swoich przygodach opowiedziała w rozmowie z Pawłem Drozdem.

W audycji również przyjrzeliśmy się jednej z wielu grup etnicznych Nepalu, która jest bodaj najbardziej znaną, przynajmniej himalaistom. Kilka tysięcy Szerpów od kilku dziesięcioleci dba o to, by himalajskie szczyty były dostępne dla śmiałków z zagranicy. Poprawiają liny, gotują, niosą bagaże, służą pomocą i wsparciem. Jak wygląda ich życie w Nepalu? O tym mówiła Katarzyna Witkowska ze Sky Tatra Team.

Wizytę w Azji poszerzyliśmy o rosyjską Czukocję. Maciej Cuske, autor filmów dokumentalnych, opowiedział o powstającym dokumencie poświęconym Czukczom, którzy zawieszeni są pomiędzy tym co było, a tym co jest i nie zawsze znajdują wyjście z tej sytuacji. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Autor:
Paweł Drozd
Data emisji: 10.08.2016
Godzina emisji: 0.05

pd/mk

Czytaj także

Piotr Strzeżysz: rowerem przez świat

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2015 14:43
Nie potrafi stać w miejscu, zimą przemierzył na rowerze Himalaje, był uczestnikiem wyprawy Afryka Nowaka, teraz znów jest w trasie - w maju 2014 roku wyruszył z Alaski, za cel obrał sobie Ziemię Ognistą. Ma tam dotrzeć za trzy tygodnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Kozok - siły natury i Ameryka Południowa

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2015 15:00
- Pod koniec byłem już zupełnie bez jedzenia. Wtedy przekonałem się, czym jest głód. Nie chciałbym tego powtarzać - mówi Michał Kozok, który w 300 dni zrealizował podróż swoich marzeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki Szlak Himalajski. Relacja z podróży Joanny i Bartka

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2015 11:40
Joanna Lipowczan i Bartosz Malinowski wędrują Wielkim Szlakiem Himalajskim. Długość trasy to 1700 km. Joasia i "Malina" pokonują kolejne etapy trasy, która do łatwych nie należy, o czym można się przekonać, oglądając niesamowite zdjęcia z wyprawy.
rozwiń zwiń