X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak muzyka pomaga rzucić palenie?

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 17:55
W Korei Południowej armia wzięła się za palących żołnierzy. Gdyby palili czołgi przeciwnika, może nikt by im nie przeszkadzał, jednak rzecz dotyczy papierosów.
Audio
  • Jak muzyka pomaga rzucić palenie? (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Grupa Lovelyz próbuje odzwyczaić od palenia koreańskich żołnierzy
Grupa Lovelyz próbuje odzwyczaić od palenia koreańskich żołnierzyFoto: EPA/YONHAP

Do roku 2020 rząd zamierza obniżyć o 30 procent liczbę żołnierzy, który palą papierosy. W walce z nikotynowym wrogiem pomóc ma girlsband - w liczbie ośmiu pań - Lovelyz, jeden z wielu zespołów nurtu k-pop. Co ma wojsko z Seulu do muzyki popularnej? - Bardzo wiele - odpowiada Rafał Tomański, dziennikarz Rzeczpospolitej, znawca Korei Południowej.

- K-pop to zjawisko, które w życiu codziennym jest traktowane bardzo poważnie przez Koreańczyków. To jest właściwie sposób na życie - dodaje gość Pawła Drozda.

W audycji mówiliśmy także o górskich partiach Włoch i słodko-gorzkiej książce Paolo Rumizy "Legenda żeglujących gór", południowym Chile i monotonii życia miasteczka rodem z "Przystanku Alaska", a na koniec o grze komputerowej, która jest, lecz jej nie widać.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Autor:
Paweł Drozd
Data emisji: 17.08.2016
Godzina emisji: 0.05

mp/mc

Zobacz więcej na temat: Paweł Drozd podróże Trójka

Czytaj także

Pozdrowienia z Islandii pełnej... duchów

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 11:50
- Jeden z Islandczyków powiedział nam, że na Islandii wszędzie są duchy i że wszystkie opuszczone miejsca są nawiedzone - mówią Berenika Lenart i Piotr Mikołajczak, autorzy bloga IceStory.pl
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ameryka Łacińska w tandemie, Nepal oraz Czukocja

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 18:47
Joanna Nowak od ponad 2 lat podróżuje po Ameryce Łacińskiej. Porusza się różnymi środkami transportu, a przy sobie ma plecak oraz córkę, Gaję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z córką i plecakiem w podróży przez Amerykę Łacińską

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 11:20
- Cały czas patrzę na swoją podróż jak na włóczęgę - mówi Joanna Nowak, która od ponad dwóch lat z córką Gają i plecakiem podróżuje przez Amerykę Łacińską.
rozwiń zwiń