X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzieci, o których zapomniał świat i woda, której nie ma

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 22:40
- My na wodę nie zwracamy uwagi, bo mamy ją w kranie. W Kenii od trzech lat nie było opadów, wszystko jest spalone, nie ma plonów i ludzie się zabijają o wodę, bo ciągle jej brakuje - opowiada podróżnik i wolontariusz Paweł Huk.
Audio
  • Rozmawiamy o Kenii, Gruzji i polskiej gościnności (Świat z lotu Drozda/ Trójka)
Celem fundacji Pawła Huka jest pomoc afrykańskim dzieciom
Celem fundacji Pawła Huka jest pomoc afrykańskim dzieciomFoto: Pixabay/HannaLacheta

Ze stoma dolarami w kieszeni Paweł Huk wyruszył w podróż z Wielkiej Brytanii do Afryki. Przejechał autostopem przez szesnaście państw. Dotarł do Kenii, gdzie postanowił zatrzymać się na dłużej i pomóc dzieciom.

- Poruszyły mnie tam historie dzieci z ulicy. Dało mi do myślenia, że mając pięć czy osiem lat przeżyły tak wiele i muszą żyć w miejscu, gdzie nie dociera pomoc. Biedy i dramatu tamtych ludzi nie da się opisać - opowiada wolontariusz.

Jak Pawła Huka przyjęła lokalna społeczność? Co jest priorytetem w działalności Fundacji New Hope Africa? W programie mówiliśmy również o gruzińskich festiwalach muzycznych, przypominających Woodstock i miłości do Gruzji, która rozpoczęła się od… skosztowania zupy. Jak można sprawdzić polską gościnność? Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Autor:
Agnieszka Obszańska
Goście: Paweł Huk (wolontariusz prowadzący sierociniec w Kenii i Fundację New Hope Africa), Radek Polak (fotograf, miłośnik Gruzji), Urszula Ziober (Rowerowy Dom Kultury), Zuzanna Kubiak (Rowerowy Dom Kultury)
Data emisji: 31.08.2016
Godzina emisji: 0.05

sm/mp

Czytaj także

"Biel. Notatki z Afryki" - nowa książka Marcina Kydryńskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2016 02:00
Na rozmowę o nowej książce naszego kolegi potrzebowaliśmy co najmniej dwóch godzin, stąd decyzja, by zaprosić autora tego niezwykłego tomu do TPK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chrześcijaństwo w Afryce. "Ostatnie słowo należy do nadziei"

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 01:30
- Bardzo często w czasie tej pielgrzymki papież mówił o okrucieństwie, bólu, śmierci, co może się wydawać dziwne, ale takie jest życie. Miejmy tego świadomość, ale tak jak w szpitalu, tak i tu ostatnie słowo nie należy do cierpienia, a nadziei - mówi ks. dr Wojciech Węgrzyniak, biblista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Gondek i jego afrykańska przygoda

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2016 14:22
Stracił pracę w korporacji, ale nie załamał się. - To była idealna szansa na to, żeby żyć tak, jak zawsze marzyłem, czyli żyć z podróży - mówił w Trójce Robert Gondek.
rozwiń zwiń