X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sołtys-czarownik i dziki tojad

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2016 17:30
- Gdy Hiszpanie dotarli do Meksyku, nie udało im przedrzeć przez wszystkie pasma gór. Dzięki temu takie ludy jak Huichol zachowały swoją tradycję – mówi Renata Koper, podróżniczka zafascynowana kulturami rdzennymi.
Audio
  • Sołtys-czarownik i dziki tojad (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Kobieta i dzieci z grupy etnicznej Huichol
Kobieta i dzieci z grupy etnicznej HuicholFoto: Renata Koper

W rozmowie z Pawłem Drozdem wspominała, w jaki sposób zainteresowała się grupą etniczną Huichol. Opowiadała o zasadach i zwyczajach panujących w tej grupie. Mówiła nie tylko o Meksyku, Ameryce Środkowej czy Ameryce Południowej - zdradziła także, jakie tereny (i z jakich powodów) najbardziej interesowały ją w Azji.

Gościem audycji był również prof. Łukasz Łuczaj - etnobotanik, który od lat zajmuje się dzikie jadalne rośliny. Ostatnio swoje badania prowadził w Chinach. Słuchaczom Trójki opowiedział m.in., jaki posiłek z tego typu przysmaków można zjeść. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania, w którym mówimy również o niebezpieczeństwach związanych ze spożywaniem dzikiej roślinności.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Autor:
Paweł Drozd
Goście: Renata Koper (podróżniczka), prof. Łukasz Łuczaj (etnobotanik)
Data emisji: 27.09.2016
Godzina emisji: 15.07

mk/mp

Czytaj także

Hongkong oczami Polaka

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2015 15:50
- Gołym okiem można odróżnić mieszkańca Hongkongu od mieszkańca Chin kontynentalnych - uważa Błażej Babik, mieszkający w Hongkongu od siedmiu lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzieci współczesnych Majów są nauczycielami życia

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 14:45
- Według Majów człowiek pochodzi z kukurydzy. Ludzie są nasionami Matki Ziemi, a uprawa ziemi jest sacrum - mówi Jerzy Antoni Mrożek, iberysta mieszkający w Meksyku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Meksykańska Święta Śmierć "bije wszelkie rekordy"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 15:30
- Święta Śmierć zyskała famę jako bardzo skuteczna w spełnianiu próśb... - mówi Piotr Grzegorz Michalik, autor wydanej właśnie książki "Podmiejskim do Indian. Reportaże z Meksyku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak naprawdę wyglądają Chiny?

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2016 13:30
- Dużo jest nowych pieśni, nawet z gatunku pop, które mówią o tym, jak Chiny są wspaniałe: mamy wspaniałą kolej, która szybko jedzie przez nasze wspaniałe pola, kraj rozwija się świetnie - cytuje Marcin Jacoby, autor książki pt. "Chiny bez makijażu".
rozwiń zwiń