Podróż do Czadu. W poszukiwaniu siebie

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2016 17:30
Na krańcach światowego zainteresowania i jednocześnie w centrum Afryki leży Czad. W teorii podzielony na dwie części, gdzie południe zamieszkują chrześcijanie, a północ wyznawcy Mahometa.
Audio
  • Arkadiusz "Arun" Milcarz i Romuald Koperski gośćmi Pawła Drozda (Świat z lotu drozda/Trójka)
Widok na góry Tibesti, Czad
Widok na góry Tibesti, CzadFoto: Michael Kerling/Wikimedia Commons

Ten drugi region jest miejscem akcji książki "Czad. W poszukiwaniu straconego" – ni to powieści, ni to zapisu podróżniczych przygód. Autor, Arkadiusz "Arun" Milcarz, od lat jeżdżący po świecie do miejsc trudnych, przyznaje, że w dużej części książka opisuje to, co sam przeżył w Czadzie. - Pojechałem tam po to, by skonfrontować się ze sobą i poszukać siebie - mówi podróżnik.

W drugiej części audycji mowa o kolejnej wyprawie Romualda Koperskiego. Człowiek, który na swoim koncie ma choćby spływ pontonem po rzece Lenie, zimowy przejazd ciężarówką z Francji do wschodniej Syberii, teraz rusza na Atlantyk. Za blisko tydzień swoją łodzią wiosłową wypłynie z Wysp Kanaryjskich na Karaiby. Spodziewany czas rejsu: 100 dni.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Autor:
Paweł Drozd
Goście: Arkadiusz "Arun" Milcarz (podróżnik), Romuald Koperski (wioślarz)
Data emisji: 18.10.2016
Godzina emisji: 15.07

fbi/ab

Czytaj także

Czad i jego pustynie nie z tej ziemi

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2015 14:45
To niemal najbiedniejszy kraj na świecie, a jednocześnie przepiękny. - To terra incognita, w ciągu czterech lat Czad odwiedziło tylko 4 tysiące turystów - mówi Artur Urbański z klubu podróżniczego Torre.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zimowe zdobywanie najwyższych gór świata

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 16:19
Jest luty 1980 roku. Krzysztof Wielicki i Leszek Cichy wchodzą na szczyt Everestu i tym samym po raz pierwszy w historii zdobywają zimą górę, która mierzy ponad osiem tysięcy metrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Kamiński. Zwykły człowiek po pięćdziesiątce?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 18:20
- Zawsze wierzyłem w to, że człowiek może dużo więcej niż mu się wydaje i że życie jest dużo bardziej wielowymiarowe niż nasza wyobraźnia. Nigdy nie starałem się żyć tak, jak inni sobie wyobrażają życie, ale podążać za intuicją - mówi w Trójce podróżnik Marek Kamiński.
rozwiń zwiń