X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Stasiuk: lubię jeździć, ale podróżnikiem nie jestem

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2016 16:15
- Jestem pisarzem i tak się złożyło, że podróżowanie mogę w pisaniu wykorzystać. Jednak podróżnikiem nie jestem - mówił w Trójce Andrzej Stasiuk.
Audio
  • Andrzej Stasiuk o swoim podróżowaniu i Michał Żakowski o USA (Świat z lotu Drozda/ Trójka)
Andrzej Stasiuk w studiu Trójki
Andrzej Stasiuk w studiu TrójkiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

W najnowszej książce - "Osiołkiem" - Andrzej Stasiuk znowu jedzie, a my czytamy: o silnikach aut, o czołgach niedaleko Prochorowki, o policjantach i milicjantach, o hotelach i namiotach. Jak przyznał, bardzo lubi jeździć i przemieszczać się po świecie, "żeby się krajobraz zmieniał". - Ale nie chciałaby później ludziom o tym opowiadać. Jak zapalę samochód o 6 rano u siebie, jak skręcę na wschód, to właściwie aż do Kamczatki mogę jechać - opowiadał.

Andrzej Stasiuk Jak skręcę na wschód, to właściwie aż do Kamczatki mogę jechać

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, w której Andrzej Stasiuk tłumaczył m.in. dlaczego podróże z wiekiem są trudniejsze, kiedy tak naprawdę podróż odczuwa się najpełniej i skąd wzięły się jego samochodowe pasje.

W audycji odwiedziliśmy także Amerykę. To był niezwykle burzliwy i pełen emocji czas dla Stanów Zjednoczonych. Rok kolejny może być jeszcze ciekawszy - w styczniu funkcję prezydenta po Baracku Obamie obejmie Donald Trump. Zaskakujący wynik wyborów daje nam wskazówkę, że USA zmieniają się diametralnie. A w jakim kierunku i dlaczego, o tym opowiadał Michał Żakowski z Redakcji Międzynarodowej Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Autor:
Paweł Drozd
Goście: Andrzej Stasiuk (pisarz), Michał Żakowski (dziennikarz Polskiego Radia)
Data emisji: 27.12.2016
Godzina emisji: 15.07

ei/kd

Czytaj także

Stasiuk, osiołek, Mann, wielbłądzica i Nogaś

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 13:42
Michał Nogaś w swojej ostatniej audycji "Trójkowy znak jakości" mówił o książce Andrzeja Stasiuka "Osiołkiem". Ale - jak przystało na odcinek kończący cykl - nie zabrakło niespodzianek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zmienia się Papua-Nowa Gwinea?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 16:20
- Papua to kraj wybitnie plemienny. Tam żyje ponad 850 różnych grup mówiących innymi językami. Znakomita część kultury plemion rozwija się wokół wojny - opowiada Paweł Zgrzebnicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Islandia jak nieuleczalna i przyjemna choroba

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 22:03
- Islandia to moja choroba nieuleczalna, ale bardzo przyjemna, jak niewiele z chorób. To trwa do dnia dzisiejszego i zaczęło się od śledzi - mówi Hubert Klimko-Dobrzecki, autor książki "Zostawić Islandię".
rozwiń zwiń