Andrzej Stasiuk: lubię jeździć, ale podróżnikiem nie jestem

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2016 16:15
- Jestem pisarzem i tak się złożyło, że podróżowanie mogę w pisaniu wykorzystać. Jednak podróżnikiem nie jestem - mówił w Trójce Andrzej Stasiuk.
Audio
  • Andrzej Stasiuk o swoim podróżowaniu i Michał Żakowski o USA (Świat z lotu Drozda/ Trójka)
Andrzej Stasiuk w studiu Trójki
Andrzej Stasiuk w studiu TrójkiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

W najnowszej książce - "Osiołkiem" - Andrzej Stasiuk znowu jedzie, a my czytamy: o silnikach aut, o czołgach niedaleko Prochorowki, o policjantach i milicjantach, o hotelach i namiotach. Jak przyznał, bardzo lubi jeździć i przemieszczać się po świecie, "żeby się krajobraz zmieniał". - Ale nie chciałaby później ludziom o tym opowiadać. Jak zapalę samochód o 6 rano u siebie, jak skręcę na wschód, to właściwie aż do Kamczatki mogę jechać - opowiadał.

Andrzej Stasiuk Jak skręcę na wschód, to właściwie aż do Kamczatki mogę jechać

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, w której Andrzej Stasiuk tłumaczył m.in. dlaczego podróże z wiekiem są trudniejsze, kiedy tak naprawdę podróż odczuwa się najpełniej i skąd wzięły się jego samochodowe pasje.

W audycji odwiedziliśmy także Amerykę. To był niezwykle burzliwy i pełen emocji czas dla Stanów Zjednoczonych. Rok kolejny może być jeszcze ciekawszy - w styczniu funkcję prezydenta po Baracku Obamie obejmie Donald Trump. Zaskakujący wynik wyborów daje nam wskazówkę, że USA zmieniają się diametralnie. A w jakim kierunku i dlaczego, o tym opowiadał Michał Żakowski z Redakcji Międzynarodowej Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Autor:
Paweł Drozd
Goście: Andrzej Stasiuk (pisarz), Michał Żakowski (dziennikarz Polskiego Radia)
Data emisji: 27.12.2016
Godzina emisji: 15.07

ei/kd

Czytaj także

Stasiuk, osiołek, Mann, wielbłądzica i Nogaś

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 13:42
Michał Nogaś w swojej ostatniej audycji "Trójkowy znak jakości" mówił o książce Andrzeja Stasiuka "Osiołkiem". Ale - jak przystało na odcinek kończący cykl - nie zabrakło niespodzianek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zmienia się Papua-Nowa Gwinea?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 16:20
- Papua to kraj wybitnie plemienny. Tam żyje ponad 850 różnych grup mówiących innymi językami. Znakomita część kultury plemion rozwija się wokół wojny - opowiada Paweł Zgrzebnicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Islandia jak nieuleczalna i przyjemna choroba

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 22:03
- Islandia to moja choroba nieuleczalna, ale bardzo przyjemna, jak niewiele z chorób. To trwa do dnia dzisiejszego i zaczęło się od śledzi - mówi Hubert Klimko-Dobrzecki, autor książki "Zostawić Islandię".
rozwiń zwiń