Prawdy i fałsze fotografii podróżniczej

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2017 14:45
Ruszyć w podróż w dalekie kraje, a do domu wrócić ze zdjęciami. Widzowie oczekiwać będą inności i tego wszystkiego, co dziwi, fascynuje oraz przyciąga oko.
Jedna z fotografii Piotra Trybalskiego
Jedna z fotografii Piotra TrybalskiegoFoto: Piotr Trybalski

Tak jest w przypadku profesjonalnych fotografii, które wygrywają konkursy, a nas zachwycają barwą lub kompozycją. Tylko czy takie zdjęcia pokazują nam świat czy raczej wizję tego, jaki jest? Czy fotograf może dokonać w zrobionym zdjęciu zmian, a jeśli tak, to gdzie powinien się zatrzymać? O tym rozmawiać będę z podróżującym fotografem Piotrem Trybalskim.

Wyspy Kanaryjskie, a w szczególności Teneryfa, to mekka europejskiej turystyki. Tak blisko Afryki, a jednocześnie tak europejsko. Tak egzotycznie, a jednak tak swojsko. A gdyby tu pomieszkać na kilka miesięcy i stąd zarabiać na życie, zdalnie? Tak zrobili Los Wiaheros, para Polaków dotychczas znana z wypadów z zupełnie inne rejony świata. Opowiedzą o Teneryfie z innego punktu widzenia.

***

Zapraszam na "Świat z lotu Drozda" we wtorek (17.01) od godz. 15.05 do 16.

Do usłyszenia,

Paweł Drozd

Zobacz więcej na temat: Paweł Drozd podróże Trójka

Czytaj także

Bez ekwipunku, brandy i piwa. Dziś i wczoraj rejsów dookoła świata

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 23:00
Dawniej w rok, a dziś w kilkadziesiąt dni. Wcześniej z potężnymi zapasami alkoholu i tytoniu, a teraz ze starannie zbilansowanymi przez dietetyka posiłkami. Rejsy i życie na morzu bardzo zmieniły się w ciągu ostatnich dekad.
rozwiń zwiń