Świat z perspektywy siodełka i najbardziej uśmiechnięta część świata

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 20:13
Azja na dwóch kółkach to pomysł wyprawy Moniki Lewickiej i Tomasza Basińskiego. - Od trzech lat jak nomadzi jesteśmy w drodze i jest to naszym sposobem na życie - mówi Monika Lewacka.
Audio
  • Na dwóch kółkach przez Azję i największe spotkanie podróżników w Polsce (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Monika Lewicka planuje trasę przejazdu przez Azję
Monika Lewicka planuje trasę przejazdu przez AzjęFoto: nommadict.org

Od kilku lat domem dla Moniki Lewickiej i Tomasza Basińskiego stał się namiot. Przemierzyli już ponad 80 krajów i odwiedzili Amerykę Północną i Południową, Europę, Azję i Australię. Obecnie są w Azji, gdzie podróżują i pracują m.in. nad stroną nomaddict i podróżami spersonalizowanymi.

- Doskonale zdaję sobie sprawę, że wspaniałych ludzi można spotkać nawet na własnym podwórku, niemniej jednak rejony świata, w które jeździmy, skupiają osoby o szczególnych zainteresowaniach, często nietypowych, wielkich sercach i jeszcze większej odwadze - podkreśla podróżniczka.

W rozmowie Monika Lewicka opowiada o niezwykłych spotkaniach w drodze, obserwowaniu świata z pozycji siodełka i najbardziej uśmiechniętej części świata, w jakiej byli. Kolosy to spotkanie podróżników, grotołazów, żeglarzy i alpinistów, które rozpocznie się 10 marca. O przyglądaniu się światu z różnych stron rozmawiamy z Piotrem Tomzą, redaktorem prowadzącym festiwalu.

W programie Paweł Drozd pozwolił nam zajrzeć za kulisy projektu Trzy Sztuki w Antarktyce. O zmarzniętych uszach, kotkach na mikrofon i trudach nagrywania w mroźnych warunkach mówi w nagraniu audycji.

Więcej informacji na temat wyprawy można znaleźć na stronie http://trzysztuki.polskieradio.pl

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
Agnieszka Obszańska (w zastępstwie Pawła Drozda)
Goście: Monika Lewicka i Tomasz Basiński (podróżnicy, autorzy nomaddict), Paweł Drozd (dziennikarz Trójki), Piotr Tomza (redaktor prowadzący Kolosów)
Data emisji: 28.02.2017
Godzina emisji: 15.06

sm/mp

Czytaj także

W poszukiwaniu siebie i Boga oraz o wyprawie na koniec świata

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 23:00
- W filmie pojawiają się setki twarzy, ale to opowieść o jednym człowieku, który szuka Boga i samego siebie - mówi Michał Kopaniszyn, współtwórca dokumentu "THX God".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekipa "Trzech sztuk w Antarktyce" ogląda Biały Kontynent

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 17:35
Zespół Trzech Sztuk w Antarktyce od kilku dni kotwiczy w malowniczej zatoczce Wyspy Petermanna tuż obok brzegu Białego Kontynentu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekipa "Trzech sztuk w Antarktyce" zablokowana przez lód

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 17:25
Zespół wyprawy ostatnie dni spędził na Wyspie Petermanna tuż przy Półwyspie Antarktycznym. Codziennie kilka grup wyrusza z jachtu, by realizować poszczególne cele wyprawy. Jednym z nich jest film dokumentalny.
rozwiń zwiń