Samotny bezczas na łodzi i urok marszu przez lodową pustynię

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 19:13
- Na jachcie mamy czas, by kontemplować wschód i zachód słońca. Jest się w bezczasie i w pewnym momencie przestaje mieć znaczenie, czy płyniemy 30 czy 50 dni - mówi żeglarz Szymon Kuczyński.
Audio
  • Rozmawiamy z uczestnikami festiwalu podróżniczego Kolosy i łączymy się z Pawłem Drozdem (Świat z lotu Drozda/ Trójka)
Żeglarz Szymon Kuczyński w czasie samotnego rejsu Maxus Solo Around
Żeglarz Szymon Kuczyński w czasie samotnego rejsu Maxus Solo AroundFoto: ZewOceanu.pl - Praca własna/ lic. CC BY-SA 4.0

Dzięki takim wydarzeniom jak festiwal Kolosy można zwiedzić cały świat. Można również poznać znakomitych podróżników i odkrywców, którzy nieustannie stawiają sobie nowe wyzwania. Jedną z takich osób jest Małgorzata Wojtaczka - pierwsza Polka, która na Antarktydzie doszła do bieguna południowego. Speleolożka i żeglarka zdobyła na Kolosach nagrodę w konkurencji Wyczyn Roku. - Lubię zimno, źle się czuję w tropikach i dla mnie marsz przez Antarktydę to sama przyjemność. Nawet gdy wieje wiatr, jestem zmęczona i dostaję w kość - opowiada Małgorzata Wojtaczka.

Zdobywca Kolosa w kategorii Żeglarstwo, który wybrał się w samotny rejs dookoła świata na najmniejszej polskiej jednostce Maxus Solo Aroud przyznaje, że chciał pokazać wszystkim, że uprawiany przez niego sport nie jest elitarny i drogi. - Miało być bezpiecznie i skutecznie, co było całym planem - skromnie podsumowuje Szymon Kuczyński.

W audycji ozmawiamy również o nagrodzie Super Kolosów i łączymy się z Pawłem Drozdem, który wraca z wyprawy Trzy Sztuki w Antarktyce. Zapraszamy do słuchania.

Więcej informacji na temat wyprawy można znaleźć na stronie http://trzysztuki.polskieradio.pl

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
Agnieszka Obszańska (w zastępstwie Pawła Drozda)
Goście: Małgorzata Wojtaczka (żeglarka, speleolożka, uczestniczka ekspedycji w rejony polarne), Szymon Kuczyński (żeglarz, cyklista, zdobywca Kolosa w kategorii Żeglarstwo), Paweł Drozd (dziennikarz Trójki)
Data emisji: 14.03.2017
Godzina emisji: 15.07

sm/ei

Czytaj także

W poszukiwaniu siebie i Boga oraz o wyprawie na koniec świata

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 23:00
- W filmie pojawiają się setki twarzy, ale to opowieść o jednym człowieku, który szuka Boga i samego siebie - mówi Michał Kopaniszyn, współtwórca dokumentu "THX God".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat z perspektywy siodełka i najbardziej uśmiechnięta część świata

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 20:13
Azja na dwóch kółkach to pomysł wyprawy Moniki Lewickiej i Tomasza Basińskiego. - Od trzech lat jak nomadzi jesteśmy w drodze i jest to naszym sposobem na życie - mówi Monika Lewacka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezapomniane wrażenia z wizyty w Antarktyce

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 17:50
Powoli dobiega końca wyprawa "3 sztuki w Antarktyce". Co zapamiętają jej uczestnicy? - Nie zapomnę do końca życia swojego wrażenia, gdy zobaczyłem pierwszą górę lodową - przyznaje jeden z członków polskiej ekipy.
rozwiń zwiń