Mroczna Indonezja i zaskakująca kultura Tybetu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Mroczna Indonezja i zaskakująca kultura Tybetu
Zdjęcie ilustracyjne Foto: JustinRayboun/Shutterstock.com

Czy łowienie ryb przy pomocy cyjanku potasu pasuje do obrazu tropikalnego raju? Nie pasuje. Mimo to jest częścią tego obrazu, choć nie na widoku, nie na pierwszym planie.

Posłuchaj

Mroczna Indonezja i zaskakująca kultura Tybetu (Świat z lotu Drozda/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W książce "Indonezja. Po drugiej stronie raju" Anna Jaklewicz przygląda się nie tylko temu, co piękne i pociągające, ale również temu, co męczy i budzi sprzeciw. - Pisze o drugiej stronie raju, a nie o tym obrazku, który jest nam malowany w folderach biur podróży. Robię to po to, by uświadomić, że Indonezja to nie tylko ta palemka wisząca nad czystą i piaszczystą plażą - mówiła w Trójce.

W drugiej części audycji rozmawialiśmy na temat Tybetu. Thaye Dorje, uznawany przez część Tybetańczyków za Karmapę, jednego z najwyższych dostojników tybetańskiego buddyzmu, właśnie się ożenił. Tym samym przestał być mnichem, lecz nadal będzie nauczać i błogosławić wiernym. Czy to uchodzi? Na to pytanie odpowiedział Adam Kozieł z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, który śledzi życie Tybetu i tybetańskiej diaspory w Indiach.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
Paweł Drozda
Goście: Anna Jaklewicz (autorka książki "Indonezja. Po drugiej stronie raju"), Adam Kozieł (Helsińska Fundacji Praw Człowieka)
Data emisji: 4.04.2017
Godzina emisji: 15.08

fbi/mz



 

Polecane