Opowieści o duchowym świecie Afganistanu

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 13:15
Monika Bułaj od lat podróżuje z notatnikiem i aparatem fotograficznym po tych miejscach, które zamieszkują ludzie wiary. Niezależnie od kontynentu, kraju czy religii próbuje poznać życie duchowe grup i narodów.
Audio
  • Opowieści o duchowym świecie Afganistanu (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Jedna z fotografii Moniki Bulaj
Jedna z fotografii Moniki BulajFoto: © Monika Bulaj

Książka "Nur. Zapiski afgańskie" jest podsumowaniem jej podróży po Afganistanie, który pokazuje swoje oblicze znacznie głębsze niż to, które znamy z medialnych przekazów. W książce opisane jest choćby spotkanie w tłumie, z pewną Afganką. Kobieta pokazała Monice Bułaj to, co miała pod ubraniem... - Nie miałam wątpliwości, choć chciałam je mieć. To był pas męczeński. Do niego były przyczepione tubki z ładunkami wybuchowymi - opowiada w rozmowie z Pawłem Drozdem.

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy z Moniką Bułaj.

W drugiej części audycji powróciliśmy do wyprawy, o której Paweł Drozd wspominał już w lutym. Mateusz Waligóra i Michał Dzikowski wrócili z Kaszmiru, gdzie zamierzali przejść Chadar, a więc lodową drogę, którą zimą wyznacza zamarznięta rzeka.

Nagranie audycji jest dołączone do artykułu.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
Paweł Drozda
Goście: Monika Bułaj (fotograf, reporterka, pisarka), Mateusz Waligóra i Michał Dzikowski (podróżnicy)
Data emisji: 11.04.2017
Godzina emisji: 15.08

fbi/ei


Czytaj także

Dokument na granicy prawdy i kłamstwa. Dylematy fotografii

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2017 02:08
- Chcemy, by nasze zdjęcia były wielowymiarowe, a więc by efekt zachwytu nimi był możliwie jak największy i by ludzie chcieli do nich wracać - mówi fotograf i podróżnik Piotr Trybalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W poszukiwaniu siebie i Boga oraz o wyprawie na koniec świata

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 23:00
- W filmie pojawiają się setki twarzy, ale to opowieść o jednym człowieku, który szuka Boga i samego siebie - mówi Michał Kopaniszyn, współtwórca dokumentu "THX God".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samotny bezczas na łodzi i urok marszu przez lodową pustynię

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 19:13
- Na jachcie mamy czas, by kontemplować wschód i zachód słońca. Jest się w bezczasie i w pewnym momencie przestaje mieć znaczenie, czy płyniemy 30 czy 50 dni - mówi żeglarz Szymon Kuczyński.
rozwiń zwiń