Pojechała do Indii, by odnaleźć raz w życiu spotkaną kobietę

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 16:00
Czasem wystarczy dziesięciominutowa rozmowa z nieznajomą osobą, wyjątkowe spojrzenie, by poczuć więź i wyruszyć w podróż. To właśnie historia Weroniki Milczewskiej - antropolożki i fotografki, autorki filmu dokumentalnego "Long Way".
Audio
  • W podróży do Indii za raz w życiu spotkaną kobietą (Świat z lotu Drozda/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ Radiokafka

Weronika Milczewska wyruszyła w podróż do Indii, by odnaleźć kobietę, którą spotkała 6 lat wcześniej w Izraelu nad rzeką Jordan. Nie zna jednak jej imienia, nazwiska ani dokładnego miejsca pochodzenia. Jedyny ślad to zdjęcie, które jej zrobiła oraz różaniec, który kobieta przekazała jej jako najcenniejszą rzecz, którą miała przy sobie.

Irracjonalna decyzja, by wyruszyć do najbardziej zaludnionego kraju na świecie pozwala jej zrozumieć, czym jest duchowa więź między nieznajomymi, i co się stanie, gdy przekroczymy granice, które z założenia określamy jako niemożliwe. - To była niesamowita droga, która przede wszystkim nauczyła mnie, by ufać intuicji, ufać temu, że czasem nie musimy mieć ściśle określonych planów. Wystarczy, że mamy jasno określony cel - mówi antropolożka i fotografka.

W drugiej części audycji Paweł Drozd rozmawia z geografem kultury prof. Mariuszem Czapczyńskim o książce "Cabin porn. Podróż przez marzenia - lasy i chaty na krańcach świata". Jak twierdzi prof. Czapczyński, to podróż przez dziesięć spełnionych marzeń ludzi, którzy chcieli zbudować sobie nieskomplikowany dach nad głową. Potrzebowali własnoręcznie zbić kilka desek i zapewnić schronienie dla siebie i rodziny...

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
Paweł Drozd
Goście: Weronika Milczewska (autorka filmu dokumentalnego "Long Way", fotografka, antropolożka), prof. Mariusz Czapczyński (geograf kultury)
Data emisji: 6.06.2017
Godzina emisji: 15.07

mat. promocyjne/czaj/mk

Czytaj także

Muzeum slumsów, czyli jak syty Zachód widzi biedę

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 14:45
Od kiedy świat zachwycał się filmem "Slumdog. Milioner z ulicy", oczy mieszkańców bogatego Zachodu zwróciły się w stronę slumsów. Jak wygląda tam życie? Kim są mieszkańcy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Afrykański taniec z głębi serca i na indyjskim weselu

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 00:05
- Każdy z nas potrafi tańczyć, a dzięki temu możemy poprawić nastrój i wpłynąć na zwiększenie poczucia własnej wartości - mówi Joanna Mikołajczuk, znawczyni tańca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W poszukiwaniu ciszy. "Wyłączyć zgiełk wokół nas"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 18:00
- Cisza jest czymś pozytywnym. Możesz znaleźć w niej samego siebie i lepiej siebie poznać - mówi Erling Kagge, autor książki "Cisza".
rozwiń zwiń