X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fotografie, które nie zmieniły świata. Czy rzeczywiście?

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 17:00
Fotoreporter – czy to zawód, który niewiele zmienia w świecie? Jaką rolę pełni fotografia reportażowa? "Fotografie, które nie zmieniły świata" to album doświadczonego fotoreportera wojennego Krzysztofa Millera. Publikacja prawdopodobnie pozwoli odpowiedzieć na te pytania.
Audio
  • Fotografie, które nie zmieniły świata. Czy rzeczywiście? (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Jedna z fotografii Krzysztofa Millera. Warszawa, 01.10.2016
Jedna z fotografii Krzysztofa Millera. Warszawa, 01.10.2016 Foto: Leszek Szymański/PAP

Krzysztof Miller odszedł rok temu. "Fotografie, które nie zmieniły świata" wieńczą 25 lat jego pracy jako fotoreportera wojennego. Trzeba dodać, że nie jest to zwykły album czy dokumentacja. Pod fotografiami znajdziemy treściwe opisy.

– Te opowieści są czymś bardzo wzbogacającym. Krzysztof nie mówi, co jest na zdjęciu, ale opowiada jak to zdjęcie powstało albo z jakimi myślami czy emocjami się wiąże – mówił obecny w studiu reportażysta Wojciech Jagielski. 

Miller opowiedział o ludziach, o których nikt nigdy by nie usłyszał. Taka to właśnie jest rola fotoreportera. Mówi się, że to nie zawód, a sposób bycia.

c0-fotografie-ktore-nie-zmie.jpg

W audycji także:

Szwecja. Jaka jest, każdy widzi, lecz mało kto rozumie. O kraju po drugiej stronie Bałtyku, o blaskach i cieniach bycia Szwedem, opowiedziała Natalia Kołaczek, autorka książki "I cóż, że o Szwecji".

Na koniec audycji zaprosiliśmy do Sri Lanki. Jeszcze 8 lat temu toczyła się tam krwawa wojna. Dziś kraj próbuje stanąć na nogi, lecz przeszłość wciąż kładzie się cieniem na teraźniejszości. Rzeczywistość Sri Lanki przybliżył Tomasz Augustyniak, dziennikarz, który pisze książkę poświęconą temu krajowi.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
Paweł Drozd
Goście: 
Wojciech Jagielski (reportażysta), Natalia Kołaczek (autorka książki "I cóż, że o Szwecji"), Tomasz Augustyniak (dziennikarz)
Data emisji:
29.08.2017
Godzina emisji:
15.08

czaj/ab

Czytaj także

Raj na ziemi, czyli życie na Seszelach

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2017 18:20
O tym, jak się żyje na Seszelach, rozmawialiśmy z Marzeną Twardowską - Polką, która od kilku lat mieszka na tych rajskich wyspach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wenecja Północy i sycylijska Etna

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 12:00
- Petersburg był budowany z zamiarem, by było to miasto postawione na gruzach wszystkiego, co rosyjskie - opowiada Joanna Czeczott, autorka książki "Petersburg. Miasto snu".
rozwiń zwiń