Maja Sontag i jej kolejna długa podróż

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2017 15:05
– Szukam coraz to nowych bodźców, coraz trudniej mnie zaskoczyć – mówi Maja Sontag, która po piętnastu miesiącach wróciła do kraju. W Trójce opowiadała o tym, jak motocykl zmienił jej sposób podróżowania.
Audio
  • Maja Sontag i jej kolejna długa podróż (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Maja Sontag: państwo ze zdjęcia to młoda para, której bliżej nie znam, gdyż na weselu byłam jako osoba towarzysząca opiekuna orangutanów w pobliskim rezerwacie. Okolice Bukit Lawang, Sumatra, Indonezja
Maja Sontag: "państwo ze zdjęcia to młoda para, której bliżej nie znam, gdyż na weselu byłam jako osoba towarzysząca opiekuna orangutanów w pobliskim rezerwacie”. Okolice Bukit Lawang, Sumatra, IndonezjaFoto: archiwum prywatne Mai Sontag

Najpierw były dwa lata w podróży dookoła świata i w efekcie książka "Majubaju. Czyli żyrafy wychodzą z szafy", która znalazła uznanie czytelników. Tak było kilka lat temu. Teraz Maja Sontag zakończyła ponad półtoraroczny przejazd przez Azję, a już planuje kolejną trasę, tym razem przez Afrykę Północną. Rozmawialiśmy m.in. o koreańskich poławiaczkach pereł, o buddyjskich klasztorach dla turystów, o gościnności Bangladeszu i trudnym powrocie do polskiej rzeczywistości.

Kolejny gość Trójki  Mateusz Waligóra  ma za sobą serię różnorodnych wypraw zarówno górskich, jak i pustynnych. Swoje doświadczenia zawarł w książce "Trek", która jest rzadkim na polskim rynku kompendium wiedzy na temat tego, jak uprawiać trekking w różnych warunkach klimatycznych.

Kiedy na antenie radia słyszą Państwo relację naszych reporterów z odległych zakątków świata, słychać finalny efekt ich wysiłków, by w bardzo ograniczonym czasie i nierzadko w trudnych warunkach zebrać odpowiednie nagrania. O kulisach pracy "w terenie" opowiedział naszym słuchaczom doświadczony reporter Redakcji Międzynarodowej Polskiego Radia – Michał Żakowski. 

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi: 
Paweł Drozd
Goście: Maja Sontag (podróżniczka, autorka książek), Mateusz Waligóra (pasjonat trekkingu), Michał Żakowski (dziennikarz Polskiego Radia)
Data emisji: 17.09.2017
Godzina emisji: 8.09

mk

Zobacz więcej na temat: Trójka Paweł Drozd podróże