X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sint Maarten. Jak się żyje na karaibskiej wyspie?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 18:00
– Czuję się tutaj szczęśliwsza niż w dużym mieście. Nawet jak mam gorszy dzień, wystarczy, że pójdę na plażę, popatrzę na fale i mam wrażenie, że wszystko się w głowie układa – mówi Katarzyna Didi-Rostworowska, mieszkająca na wyspie Sint Maarten. 
Audio
  • Sint Maarten. Jak się żyje na karaibskiej wyspie? (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Sint Maarten
Sint MaartenFoto: Sean Pavone/Shutterstock.com

Gruzja Tuszetia F 1200.jpg
Wędrówka przez Tuszetię z pasterzami, owcami i... aparatem

Jak podkreśla rozmówczyni Pawła Drozda, niezwykła jest także życzliwość mieszkańców wysepki. – Życie trzeba akceptować takie, jakie jest. Trzeba łapać chwile. Tak robią mieszkańcy, starają się nie zamartwiać przyszłością. Przeżyli niejeden huragan. Nie poddają się, odbudowują wyspę. Znowu będzie pięknie i ludzie będą przyjeżdżać, bo tutaj jest energia – przekonuje.

Na razie jednak codzienność na Sint Maarten, która we wrześniu stanęła na drodze huraganu Irma, nie zawsze jest prosta. – Zniszczenia są ciągle duże. Lotnisko otwarto dopiero 10 października – przyznaje Katarzyna Didi-Rostworowska. 

Świat z lotu Drozda - Sundarbany - 01 1200.jpg
Miód, którego strzegą tygrysy

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której mówiliśmy także o urokach – nie zawsze oczywistych – Berlina i Władywostoku. 

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
Paweł Drozd
Goście: Katarzyna Didi-Rostworowska (mieszkanka Sint Maarten), Jakob Hein (autor książki "Berlin. Hipsterska stolica Europy"), Grzegorz Ślubowski (szef Redakcji Międzynarodowej Polskiego Radia, wieloletni korespondent w Rosji) 
Materiały dodatkowe: Wioletta Myszkowska 
Data emisji: 29.10.2017 
Godzina emisji: 8.07

gs/mk

Czytaj także

Piotr Pustelnik: himalaista jest jak koliber

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 09:00
– Mówi się, że idealny himalaista jest kolibrem. Ma fantastyczną zdolność przetwarzania energii, a jednocześnie jest bardzo lekki, w związku z czym potrafi długo utrzymać się na dużej wysokości i działać w sposób świadomy, zgodny ze swoją naturą – opowiadał w Trójce himalaista Piotr Pustelnik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróże do krain nieistniejących. Błędy i oszustwa na starych mapach

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 12:30
– Kiedy dawni zdobywcy i odkrywcy ruszali w podróż, informacje o świecie były bardzo skąpe. Musieli polegać na tym, co było akurat dostępne. Mapy bywały nie tylko mało wiarygodne, ale do tego kopiowano jedną od drugiej. W ten sposób raz popełnione błędy funkcjonowały przez stulecia – przyznaje Edward Brooke-Hitching, autor "Atlasu lądów niebyłych".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siedem miesięcy na Grenlandii

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2017 11:00
Norbert Pokorski, polarnik, wrócił z kolejnej, tym razem siedmiomiesięcznej wyprawy do północnej Grenlandii. Opowiadał o spotkaniach z niedźwiedziami polarnymi, o grenlandzkim tsunami oraz o temperaturach, które zdają się spadać, mimo globalnego ocieplenia.
rozwiń zwiń