X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Praca u podstaw w Etiopii

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2017 14:00
Kraj na uboczu Afryki, kraj niejako osobny – i nie bez przyczyny. Przeszłość, kultura, a nawet wiara ponad stumilionowej Etiopii wyraźnie odróżnia się na tle innych państw Czarnego Kontynentu.
Audio
  • Praca u podstaw w Etiopii (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Etiopski strażak
Etiopski strażakFoto: Paweł Drozd/PR

Tam właśnie przez ostatnie dwa lata szkoleni są etiopscy strażacy, a szkoleni są przez strażaków z Polski, wolontariuszy Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. – Możliwe jest zasianie ziarna, rozpoczęcie procesu, pokazanie, że można, że istnieje coś takiego jak straż pożarna. Na pewno takie szkolenie poprawia morale samych strażaków, którzy nie są tutaj szczególnie poważani – mówi Jarosław Kociszewski, wolontariusz PCPM.

To praca u podstaw, ponieważ jeszcze do niedawna zawód strażaka w Etiopii de facto nie istniał, a dzisiaj, choć jest już lepiej, wciąż normalną jest sytuacja, gdy ponad półmilionowe miasta chroni dosłownie kilku miejscowych ratowników, których umiejętności są dalekie od europejskich standardów.

Etiopię od blisko dekady regularnie odwiedzają Bożena i Stanisław Kotlarczykowie. Z fascynacji tym krajem narodził się pomysł na akcję "Oczy Etiopii", dzięki której ponad 2500 Etiopczyków przeszło operacje lub zabiegi przywracające im widzenie utracone w wyniku takich chorób jak zaćma.

Tymczasem mieszkaniec Bielska-Białej, Paweł Jarosz, prowadzi Fundację "Krecik w podróży", a jako osoba niewidoma zwiedził parki narodowe w Kenii, nurkował na Zanzibarze, a w Indiach jeździł miejscowymi pociągami, które słyną z przeładowania ludzkimi masami. Oprócz tego w Polsce bierze udział w biegach przełajowych oraz ćwiczy sztuki walki.

Zapraszamy do słuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
Paweł Drozd
Goście: Jarosław Kociszewski (wolontariusz PCPM, dziennikarz), Bożena i Stanisław Kotlarczykowie (twórcy akcji "Oczy Etiopii"), Paweł Jarosz (Fundacja "Krecik w podróży")
Data emisji: 5.11.2017 
Godzina emisji: 8.07

ml/jp

Czytaj także

World Mediatravel Awards 2017. Paweł Drozd nagrodzony!

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 09:55
Pod koniec października w Łodzi odbył się 10. Festiwal Cywilizacji i Sztuki Mediów "Mediatravel". Podczas imprezy zostały wręczone World Mediatravel Awards 2017. W kategorii Radio zwyciężył reportaż Pawła Drozda poświęcony wierzeniom mieszkańców Papui-Nowej Gwinei.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orkan Grzegorz wciąż groźny. Ponad tysiąc budynków uszkodzonych

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 14:00
– Dla 8 województw wciąż są wydane ostrzeżenia, najsilniejszy wiatr dochodzący do 90 kilometrów godzinę będzie wiał we wschodniej i centralnej Polsce – przypomina st. bryg. Paweł Frątczak.
rozwiń zwiń