Bez śladu – podróż przez Azję i w głąb siebie

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 11:15
Wiosną polarnik Marek Kamiński znowu rusza w trasę. Tym razem zamierza przejechać samochodem elektrycznym z Polski do Japonii. O przygotowaniach do wyprawy i idei przedsięwzięcia opowiada w audycji "Świat z lotu Drozda".
Audio
  • Bez śladu – podróż przez Azję i w głąb siebie (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alohaflaminggo/Shutterstock

Marek Kaminski 1200.jpg
Marek Kamiński. Zwykły człowiek po pięćdziesiątce?

Podróżnik zdradza na Trójkowej antenie, że po przybyciu do Japonii chce przejść jeden z najstarszych szlaków buddyjskich pielgrzymów, który liczy 1200 km. Jednak bardziej niż dystans liczy się dla niego idea wyprawy, którą sam określa jako "no trace".

– Z jednej strony nie chcę zostawiać za sobą złych śladów, z drugiej strony będę miał świadomość, że nie będzie śladów przede mną. Nikt do tej pory nie zrobił takiej wyprawy – mówi w Trójce Kamiński.

Jak przygotowuje się do podróży? Czy wie, gdzie na Syberii są stacje ładowania pojazdów elektrycznych? Dlaczego nie planuje zabierać ze sobą karty kredytowej? Ile potrwa wyprawa i w czym przypomina ona górę lodową? Na te i inne pytania podróżnik odpowiada w audycji Pawła Drozda.

W audycji ponadto:

  • Piotr i Mieczysław Ejsmontowie byli bliźniakami zakochanymi w morzu. Pod koniec lat 60. uciekli z Polski, by na pokładzie niewielkiego i słabo wyposażonego jachtu ruszyć w rejs dookoła świata. W drodze do przylądka Horn zaginęli. Niedawno ich historię przypomniał w swoim reportażu Bartosz Panek.
  • Archeologia doświadczalna próbuje poznać w praktyce to, co mogło być udziałem naszych najdalszych przodków, np. prymitywne, ale skuteczne metody przygotowywania posiłków w warunkach terenowych. O nich przeczytać można w książce "Kuchnia surwiwalowa bez ekwipunku".

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi: 
Paweł Drozd
Goście: Marek Kamiński (polarnik, podróżnik), Bartosz Panek (dziennikarz), Artur Bokła (współautor książki "Kuchnia survivalowa bez ekwipunku")
Data emisji: 21.01.2018
Godzina emisji: 8.06

iwo


Czytaj także

Kto zamieszkuje lapońskie bezdroża?

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2017 11:00
– W Finlandii wszystko wymaga dużo czasu, wszystko idzie swoim rytmem, powoli. Na odpowiedź na maila czeka się czasami dwa tygodnie. Ale może to dobrze? Może nie trzeba się tak śpieszyć? – mówi Polak, który przeprowadził się na daleką Północ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat podróży 2017 – subiektywne podsumowanie Pawła Drozda

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2017 12:05
O jakich wydarzeniach mijających dwunastu miesięcy powinni pamiętać miłośnicy podróży? Które dokonania Polaków z 2017 roku przejdą do historii? Jakie pozycje wydawnicze z tego okresu zasługują na przeczytanie i zapamiętanie?
rozwiń zwiń