X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak wygląda "Kaplica Sykstyńska Amazonii"?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2018 10:20
Czteroosobowa ekipa pojechała do Kolumbii, by dotrzeć do prehistorycznych malowideł ściennych, które zyskały miano "Kaplicy Sykstyńskiej Amazonii". 
Audio
  • Maciej Tarasin o malowidłach naściennych w Parku Chiribiquete w Kolumbii (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Malowidła naskalne w Kolumbii
Malowidła naskalne w KolumbiiFoto: Maciej Tarasin

O szczegółach w Trójce opowiedział jeden z uczestników wyprawy. – Malowidła indiańskie można znaleźć na ścianach skalnych, które mają kolor biały. Odkrywano je stopniowo. Pierwszym, który poinformował świat o ich istnieniu, był Richard Evan Schultes – profesor, który w Amazonii kolumbijskiej zajmował się poszukiwaniem leków, pozyskiwaniem wiedzy medycznej od Indian – opowiada Maciej Tarasin.

Jak i kiedy powstały malowidła? Co przedstawiają i symbolizują? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

Ponadto w audycji: 

  • Fani prozy Wojciecha Jagielskiego doczekali się nowej książki. "Na wschód od zachodu" odbiega od tego, do czego przyzwyczaił nas reporter znany głównie z pracy w rejonach objętych konfliktami. Tym razem przygląda się śladom, które zostawili w Azji hipisi oraz śladom, które Azja zostawiła w hipisach.
  • Tydzień po akcji ratunkowej na Nanga Parbat wróciliśmy pamięcią do innego zdarzenia, które zdarzyło się rok temu na Evereście na wysokości 8650 metrów. Opowiedział o nim Jangbu Szerpa, nepalski przewodnik oraz jeden z ratowników w czasie zeszłorocznej akcji.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi: 
Paweł Drozd
Data emisji: 4.02.2018
Godzina emisji: 8.07

mk

Czytaj także

Afrykański taniec z głębi serca i na indyjskim weselu

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 00:05
- Każdy z nas potrafi tańczyć, a dzięki temu możemy poprawić nastrój i wpłynąć na zwiększenie poczucia własnej wartości - mówi Joanna Mikołajczuk, znawczyni tańca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samochodem przez Indonezję. Artystyczna wyprawa Grzegorza i Alicji

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2018 14:40
W Indonezji spędzili kilka lat. Podczas ostatnich kilkunastu miesięcy podróżowali po całym kraju samochodem. Dlaczego spędzili tyle czasu, śpiąc w swoim aucie? 
rozwiń zwiń