Rafał Fronia: wyprawa na K2 to połączenie książek Agathy Christie i Alfreda Hitchcocka

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2018 10:00
Wypadki, akcje ratunkowe, akty niesubordynacji i długie tygodnie fatalnej pogody, które trzymają wspinaczy w bazie. O aktualnej sytuacji na K2 opowiadał w Trójce Rafał Fronia.
Audio
  • Jak wyglądają kulisy wyprawy na K2? (Świat z lotu Drozda/Trójka)
K2
K2Foto: Shutterstock.com/Punnawit Suwattananun

Tragedia na Przełęczy Diatłowa 663.jpg
Co wydarzyło się na Przełęczy Diatłowa?

Himalaista musiał opuścić swoich towarzyszy, bowiem uległ wypadkowi. Ze złamanym przedramieniem wrócił do Polski i w rozmowie z Pawłem Drozdem opowiadał, że to, dzieje się pod K2, "przypomina połączenie książek Agathy Christie i Alfreda Hitchcocka".

– Więcej niż dziesięć razy byłem na dużych wyprawach, na których działy się różne dziwne i nieprzewidziane rzeczy. Tegoroczna jednak mocno obfituje w wydarzenia, które wcale nie są związane ze zdobywaniem góry. To są, można powiedzieć, historie towarzyszące. Nie przypominam sobie wypraw, na których tak mocno przeżywaliśmy emocje, które nie dotyczą głównego celu – mówił Rafał Fronia. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której mówiliśmy także o "Wyspie Szczęśliwych Dzieci", czyli katamaranie, któremu niedawno stuknęła czterdziestka. Przez 9 lat jacht był domem dla Kazimierza Ludwińskiego i dwójki jego dzieci. Do przeczytania jest już trzeci tom książki opowiadający o ich życiowym rejsie.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi: 
Paweł Drozd
Goście: Rafał Fronia (himalaista), Kazimierz Ludwiński (podróżnik)
Data emisji: 4.03.2018
Godzina emisji: 8.06

kw/mk

Czytaj także

Palo i santería. Najsilniejsze religie na Kubie

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2018 12:50
W mieście Trinidad w środkowej części Kuby mieszkają nie tylko ludzie, ale i kury, z których większość ma dwie nogi. To nie dziwi. Jednak jedna z nich, jak wierzą niektórzy Kubańczycy, miała nóg trzy i była współodpowiedzialna za narodziny Świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak się żyje w "najlepszym kraju na świecie"?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2018 10:00
W książce "Najlepszy kraj na świecie" Nina Witoszek celnie i bardzo wnikliwie przygląda się specyfice norweskiego sposobu widzenia siebie i świata.
rozwiń zwiń