Trzy podróżnicze historie prosto z Kolosów

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2018 09:30
W Gdyni trwają 20. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. Jak co roku impreza znana jako Kolosy przyciąga kilka tysięcy widzów i nie inaczej jest tym razem.
Audio
  • Trzy "kolosalne" historie (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Fragment Pacific Crest Trail stanie Waszyngton
Fragment Pacific Crest Trail stanie WaszyngtonFoto: Dan Lewis/Shutterstock.com

nogi stopy buty szlak droga F 1200.jpg
Bez śladu – podróż przez Azję i w głąb siebie

Wśród tegorocznych prelegentów nie brakuje nazwisk dobrze już znanych publiczności, ale są też nowe postacie warte zauważenia. W audycji zaproszeni goście mówili o długodystansowych szlakach Stanów Zjednoczonych, o rajdzie przez kongijskie lasy i wody, a także o Polsce i jednym adresie z wieloma historiami…

– Szlak w USA ma dystans 4300 kilometrów i biegnie od granicy z Meksykiem aż do Kanady. Trasa znajduje się na różnych terenach. Do pokonania są trzy stany: Kalifornia, Oregon oraz Waszyngton. Ja przeszłam go po to, żeby przeżyć wielką przygodę – opowiadała Kamila Kielar. 

Drugi gość mówił o swojej wyprawie do Konga. – Wszedłem do parku sam, na własną odpowiedzialność. Kilkakrotnie miałem okazję być w równikowym lesie, ale tak trudnej dżungli jeszcze nie spotkałem. Zaskoczył mnie stopień jej zarośnięcia – wspominał Dominik Szmajda.

Krzysztof Story z kolei postanowił wybrać się do tysiąca miast i miasteczek, aby w każdym z nich odwiedzić jeden konkretny adres. – Koncepcją jest zebranie historii tzw. zwykłych ludzi z Polski i aby sobie usystematyzować ten projekt, wybrałem bohaterów na podstawie adresu. Był to jeden konkretny adres, często występujący w Polsce – mówi gość Pawła Drozda.

Co słyszał po otwarciu drzwi przez gospodarzy miejsc, które odwiedził? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi: 
Paweł Drozd
Goście: Kamila Kielar, Dominik Szmajda, Krzysztof Story (podróżnicy)
Data emisji: 11.03.2018
Godzina emisji: 8.07

kw/mk

Czytaj także

Co wydarzyło się na Przełęczy Diatłowa?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018 10:00
Kiedy zimą roku 1959 grupa dziewięciu turystów z północnego Uralu nie wróciła do domów, nikt nie spodziewał się, że ta tragiczna historia będzie przez lata zagadką, która do dzisiaj nie ma rozwiązania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak się żyje w "najlepszym kraju na świecie"?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2018 10:00
W książce "Najlepszy kraj na świecie" Nina Witoszek celnie i bardzo wnikliwie przygląda się specyfice norweskiego sposobu widzenia siebie i świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Fronia: wyprawa na K2 to połączenie książek Agathy Christie i Alfreda Hitchcocka

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2018 10:00
Wypadki, akcje ratunkowe, akty niesubordynacji i długie tygodnie fatalnej pogody, które trzymają wspinaczy w bazie. O aktualnej sytuacji na K2 opowiadał w Trójce Rafał Fronia.
rozwiń zwiń