X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wielka encyklopedia gór i alpinizmu", czyli unikat na skalę światową

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2018 09:00
Nieznana szerzej "Wielka encyklopedia gór i alpinizmu" to siedem opasłych tomów, z którymi powinien zapoznać się każdy, kto interesuje się tematyką podróżniczą, ale nie tylko.
Audio
  • Paweł Drozd o "Kolosach" i "Wielkiej encyklopedii gór i alpinizmu" (Świat z Lotu Drozda/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Sergey Nivens/Shutterstock.com

Pacific Crest Trail 1200.jpg
Trzy podróżnicze historie prosto z Kolosów

W dzisiejszych czasach wszelkich informacji na niemal każdy temat poszukujemy najpierw w internecie. Czy wydanie tak obszernej pozycji jak "Wielka encyklopedia gór i alpinizmu" nie jest obecnie posunięciem nieco ryzykownym? – Już kilkanaście lat temu, gdy zaczynaliśmy ten projekt, obawialiśmy się, że gdy skończymy tworzenie tej pozycji, papier wyjdzie z użycia. Byli też i tacy, którzy wróżyli nam niezwykły sukces wydawniczy, ze względu na fakt, że ta bardzo specjalistyczna encyklopedia, wydana jest w języku i w kraju, w którym taternictwo, alpinizm i himalaizm są niezwykle popularne i mają wielkie tradycje. Wyszło tak, że nie jest to wielki sukces wydawniczy, ale ta formuła nadal się broni. Z uwagi na to, że jest to jedyna na świecie tak szczegółowa pozycja w swojej dziedzinie, wiele zamówień dostajemy spoza Polski – opowiada Stanisław Pisarek, wydawca "Wielkiej encyklopedii gór i alpinizmu".


"Wielka encyklopedia gór i alpinizmu Tom 1" "Wielka encyklopedia gór i alpinizmu. Tom 1"

Czy istnieją na świecie jeszcze niezbadane łańcuchy górskie? Czego wymagał proces tworzenia "Wielkiej encyklopedii gór i alpinizmu"? Odpowiedzi na te pytania w dołączonym nagraniu.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której ponadto:

  • podsumowanie 20. Ogólnopolskiego Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów "Kolosy";
  • rozmowa z Michałem Worochem i Maciejem Kamińskim – laureatami nagrody im. Andrzeja Zawady, niepełnosprawnymi podróżnikami;
  • rozmowa z Tomaszem Owsianym – podróżnikiem, laureatem nagrody im. Andrzeja Zawady.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi: 
Paweł Drozd
Goście: Stanisław Pisarek (wydawca książek "Wielka encyklopedia gór i alpinizmu"), Tomasz Owsiany (podróżnik, laureat nagrody im. Andrzeja Zawady), Dominik Bac (żeglarz, członek kapituły "Kolosów"), Michał Woroch i Maciej Kamiński (podróżnicy, serwis wheelchairtrip.com)
Data emisji: 18.03.2018
Godzina emisji: 8.07

ml/gs

Czytaj także

Co wydarzyło się na Przełęczy Diatłowa?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018 10:00
Kiedy zimą roku 1959 grupa dziewięciu turystów z północnego Uralu nie wróciła do domów, nikt nie spodziewał się, że ta tragiczna historia będzie przez lata zagadką, która do dzisiaj nie ma rozwiązania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Fronia: wyprawa na K2 to połączenie książek Agathy Christie i Alfreda Hitchcocka

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2018 10:00
Wypadki, akcje ratunkowe, akty niesubordynacji i długie tygodnie fatalnej pogody, które trzymają wspinaczy w bazie. O aktualnej sytuacji na K2 opowiadał w Trójce Rafał Fronia.
rozwiń zwiń