"Wielka encyklopedia gór i alpinizmu", czyli unikat na skalę światową

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2018 09:00
Nieznana szerzej "Wielka encyklopedia gór i alpinizmu" to siedem opasłych tomów, z którymi powinien zapoznać się każdy, kto interesuje się tematyką podróżniczą, ale nie tylko.
Audio
  • Paweł Drozd o "Kolosach" i "Wielkiej encyklopedii gór i alpinizmu" (Świat z Lotu Drozda/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Sergey Nivens/Shutterstock.com

Pacific Crest Trail 1200.jpg
Trzy podróżnicze historie prosto z Kolosów

W dzisiejszych czasach wszelkich informacji na niemal każdy temat poszukujemy najpierw w internecie. Czy wydanie tak obszernej pozycji jak "Wielka encyklopedia gór i alpinizmu" nie jest obecnie posunięciem nieco ryzykownym? – Już kilkanaście lat temu, gdy zaczynaliśmy ten projekt, obawialiśmy się, że gdy skończymy tworzenie tej pozycji, papier wyjdzie z użycia. Byli też i tacy, którzy wróżyli nam niezwykły sukces wydawniczy, ze względu na fakt, że ta bardzo specjalistyczna encyklopedia, wydana jest w języku i w kraju, w którym taternictwo, alpinizm i himalaizm są niezwykle popularne i mają wielkie tradycje. Wyszło tak, że nie jest to wielki sukces wydawniczy, ale ta formuła nadal się broni. Z uwagi na to, że jest to jedyna na świecie tak szczegółowa pozycja w swojej dziedzinie, wiele zamówień dostajemy spoza Polski – opowiada Stanisław Pisarek, wydawca "Wielkiej encyklopedii gór i alpinizmu".


"Wielka encyklopedia gór i alpinizmu Tom 1" "Wielka encyklopedia gór i alpinizmu. Tom 1"

Czy istnieją na świecie jeszcze niezbadane łańcuchy górskie? Czego wymagał proces tworzenia "Wielkiej encyklopedii gór i alpinizmu"? Odpowiedzi na te pytania w dołączonym nagraniu.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której ponadto:

  • podsumowanie 20. Ogólnopolskiego Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów "Kolosy";
  • rozmowa z Michałem Worochem i Maciejem Kamińskim – laureatami nagrody im. Andrzeja Zawady, niepełnosprawnymi podróżnikami;
  • rozmowa z Tomaszem Owsianym – podróżnikiem, laureatem nagrody im. Andrzeja Zawady.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi: 
Paweł Drozd
Goście: Stanisław Pisarek (wydawca książek "Wielka encyklopedia gór i alpinizmu"), Tomasz Owsiany (podróżnik, laureat nagrody im. Andrzeja Zawady), Dominik Bac (żeglarz, członek kapituły "Kolosów"), Michał Woroch i Maciej Kamiński (podróżnicy, serwis wheelchairtrip.com)
Data emisji: 18.03.2018
Godzina emisji: 8.07

ml/gs

Czytaj także

Co wydarzyło się na Przełęczy Diatłowa?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018 10:00
Kiedy zimą roku 1959 grupa dziewięciu turystów z północnego Uralu nie wróciła do domów, nikt nie spodziewał się, że ta tragiczna historia będzie przez lata zagadką, która do dzisiaj nie ma rozwiązania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Fronia: wyprawa na K2 to połączenie książek Agathy Christie i Alfreda Hitchcocka

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2018 10:00
Wypadki, akcje ratunkowe, akty niesubordynacji i długie tygodnie fatalnej pogody, które trzymają wspinaczy w bazie. O aktualnej sytuacji na K2 opowiadał w Trójce Rafał Fronia.
rozwiń zwiń