X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Arabię Saudyjską czeka rewolucja kulturowa?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 09:00
W czerwcu, po ponad trzech dekadach, Saudyjki znowu będą mogły siadać za kierownicami samochodów. 
Audio
  • Saudyjki wracają za kierownicę (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Omer Hindawi/Shutterstock.com

Długo wyczekiwana zmiana prawa jest częścią większych przeobrażeń, którym podlega Arabia Saudyjska, co wyjaśniała dr Magdalena El Ghamari z Fundacji El Karama. – Z perspektywy zachodniej Arabia Saudyjska już nie będzie taka sama, bo szereg zmian, które tam zachodzą, jest ogromny. Pamiętajmy jednak, że wszystkie te procesy toczą się powoli. Chodzi przede wszystkim o to, żeby te kobiety mogły. Inna kwestią jest to, czy one z tego skorzystają. Są już kolejki po samochody dla kobiet, targi dla nich i elementy do pojazdów robione na zamówienie. Tworzy się nowy rynek i koncerny samochodowe zacierają ręce. Kobiety na pewno będą to mocno manifestować na początku. Co będzie się działo potem? Zobaczymy – mówi gość Pawła Drozda.

Jakie jeszcze, korzystne dla kobiet, zmiany zachodzą obecnie w Arabii Saudyjskiej? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

Ponadto w audcyji:

  • Liczba Chińczyków żyjących i pracujących w Afryce już dawno przekroczyła milion i szybko rośnie. Obywatele Państwa Środka pracują w chińskich przedsiębiorstwach budowlanych, w kopalniach i rafineriach. Jak Chińczycy wkraczają w kulturę państw afrykańskich? I jak Afrykanie postrzegani są w Chinach? O tym mówi dr Malwina Bakalarska, trenerka międzykulturowa.
  • W trakcie jazdy rowerem przez Japonię i Koreę Południową odwiedzał miejscowe kluby judo, by tam ćwiczyć swój ulubiony sport – tak wyglądała podróż Artura Gorzelaka, który opisał ją w książce "W judodze na rowerze".

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi: 
Paweł Drozd
Goście: dr Magdalena El Ghamari (Fundacja El Karama), dr Malwina Bakalarska (trener komunikacji międzykulturowej, adiunkt w PAN), Artur Gorzelak (autor książki "W judodze na rowerze")
Data emisji: 15.04.2018
Godzina emisji: 8.08

ml/mk


Czytaj także

Bez śladu – podróż przez Azję i w głąb siebie

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 11:15
Wiosną polarnik Marek Kamiński znowu rusza w trasę. Tym razem zamierza przejechać samochodem elektrycznym z Polski do Japonii. O przygotowaniach do wyprawy i idei przedsięwzięcia opowiada w audycji "Świat z lotu Drozda".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaskiniowy rekord świata. Co kryją mroki Sac Actun?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2018 15:00
System jaskiń Sac Actun, na półwyspie Jukatan w Meksyku, liczy 347 km i jest od niedawna najdłuższą tego typu głębią na Ziemi.
rozwiń zwiń