X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy codzienność w Japonii jest "kawaii"?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2018 09:00
Wśród najbardziej znanych i udanych towarów eksportowych Japonii jest "kawaii" – kolorowa, miła i nieco infantylna estetyka.
Audio
  • Japonia w estetyce kawaii (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: David Carillet/Shutterstock.com

Okładka książki "Kwiaty w pudełku"Karoliny Bednarz, Wydawnictwo Czarne Okładka książki "Kwiaty w pudełku" Karoliny Bednarz, Wydawnictwo Czarne

W jej rytmie żyje, czy musi żyć, japońska młodzież i nie jest to życie łatwe. – Wydaje mi się, że napisałam o japońskiej codzienności. O problemach, o których nie mówi się w mediach. Podkręcamy obraz fantazji, marzeń, ale nie ma on wiele wspólnego z rzeczywistością, raczej jest jej małym wycinkiem. Kiedy mieszkałam w Japonii, zdałam sobie sprawę, że są tam piękne, ale i mroczne rzeczy. Jeśli ktoś chce pokochać ten kraj, musi pokochać obie te strony – opowiada Karolina Bednarz.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której ponadto:

  • Pojechać do Ameryki Łacińskiej, by mierzyć wysokość. Gór? Nie, wysokość największych na kontynencie wodospadów. O tym opowiadał Sławomir Makaruk.
  • Kiedy w zeszłym roku Clinton Pryor doszedł do stolicy Australii, by spotkać się z premierem kraju, kibicowały mu tysiące ludzi. Pokonał ponad 5600 km, by zwrócić uwagę na trudną sytuację australijskich Aborygenów. O nich rozmowa z Bartoszem Twarogiem.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi: 
Paweł Drozd
Goście: Karolina Bednarz (autorka książki "Kwiaty w pudełku"), Sławomir Makaruk (podróżnik, fotograf, zawodowy nurek, kierownik wypraw), Bartosz Twaróg (podróżnik)
Data emisji: 22.04.2018
Godzina emisji: 8.06

ml/gs

Czytaj także

Tajemnice pól herbacianych na Sri Lance

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2018 14:30
Po wojnie domowej na Sri Lance coraz silniej rozwija się tam turystyka. Jednym z typowych przystanków w trakcie wycieczek po wyspie są pola herbaciane. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Górska pasja Cholitas, czyli wyzwanie rzucone szczytom

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2018 09:00
Cholitas, ubrane w kolorowe, tradycyjne stroje kobiety z Boliwii, postanowiły zrobić to, co do nich nie pasuje – ruszyły na kilkutysięczne szczyty Ameryki Łacińskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Arabię Saudyjską czeka rewolucja kulturowa?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 09:00
W czerwcu, po ponad trzech dekadach, Saudyjki znowu będą mogły siadać za kierownicami samochodów. 
rozwiń zwiń