X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Roald Amundsen, czyli ostatni wiking

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2018 09:00
– Roald Amundsen to bohater i zarazem inspiracja dla wszystkich, którzy wybierają się rejony polarne. Pokazał, jak należy dobrze przygotować się do takiej wyprawy – mówi żeglarz Krzysztof Jasica.
Audio
  • Kim był Roald Amundsen? (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Roald Amundsen w ubraniu polarnym po powrocie z belgijskiej ekspedycji Antarktyki 1897-1899
Roald Amundsen w ubraniu polarnym po powrocie z belgijskiej ekspedycji Antarktyki 1897-1899Foto: Daniel Georg Nyblin/domena publiczna/ Wikimedia Commons

Okładka książki "Amundsen. Ostatni wiking" Stephena Bowna, Wydawnictwo Poznańskie Okładka książki "Amundsen. Ostatni wiking" Stephena Bowna, Wydawnictwo Poznańskie

Był jednym z największych odkrywców i badaczy polarnych w historii. Pierwszy zdobył biegun południowy, a Północ eksplorował na statkach, w samolotach i na pokładzie sterowca. Roald Amundsen mógł zrealizować swoje zamierzenia dzięki znakomitemu zmysłowi organizacji i znajomości ludzkiej natury, ale i on miał swoje wady  jak każdy człowiek. O nim traktuje książka "Amundsen. Ostatni wiking", o której Paweł Drozd rozmawiał z Krzysztofem Jasicą.

Ponadto w audycji:

  • Od miesiąca afrykańskie państwo Suazi ma nową nazwę. Teraz królestwo króla Mswatiego III nazywa się eSwatini. Czym i jak żyje to jedno z najmniejszych państw Czarnego Kontynentu? Na to pytanie odpowiedział Artur Urbański z torre.pl.
  • Chiny eksportują swoją kulturę i wartości. Jednym z elementów tej polityki jest rosnąca popularność chińskich sztuk walki, o czym mówiła Ewa Ciembroniewicz, mistrzyni wushu/kung fu.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi: 
Paweł Drozd
Goście: Krzysztof Jasica (żeglarz), Artur Urbański (torre.pl), Ewa Ciembroniewicz (mistrzyni wushu/kung fu)
Data emisji: 26.05.2018
Godzina emisji: 8.07

pd/mk

Zobacz więcej na temat: Paweł Drozd podróże Trójka

Czytaj także

Górska pasja Cholitas, czyli wyzwanie rzucone szczytom

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2018 09:00
Cholitas, ubrane w kolorowe, tradycyjne stroje kobiety z Boliwii, postanowiły zrobić to, co do nich nie pasuje – ruszyły na kilkutysięczne szczyty Ameryki Łacińskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niedotykalni. Kim są dalici?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2018 09:00
Kilka dni temu w Indiach hinduistyczny kapłan wniósł do świątyni, na swoich ramionach, pewnego człowieka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Codzienne życie na Grenlandii

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2018 09:00
Po kilkunastu latach mieszkania na Grenlandii i założeniu tam rodziny, Adam Jarniewski dzieli się swoimi doświadczeniami. O swojej książce "Nie mieszkam w igloo" opowiedział podczas audycji.
rozwiń zwiń