X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Artur Hajzer, czyli ikona himalaizmu

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2018 09:00
Ukazała się niedawno pierwsza biografia Artura Hajzera, twórcy programu Polski Himalaizm Zimowy. Jej autor, Bartek Dobroch, był gościem Pawła Drozda.
Audio
  • Nowa biografia Artura Hajzera (Świat z Lotu Drozda/Trójka)
Warszawa, 19.12.2011. Artur Hajzer pozuje do zdjęcia podczas konferencji prasowej przed pierwszą zimową wyprawą na Gasherbrum
Warszawa, 19.12.2011. Artur Hajzer pozuje do zdjęcia podczas konferencji prasowej przed pierwszą zimową wyprawą na GasherbrumFoto: Bartłomiej Zborowski/PAP

Artur Hajzer był jednym z najbardziej doświadczonych i znanych polskich himalaistów. Bartek Dobroch poświęcił mu swoją najnowszą książkę "Artur Hajzer. Droga Słonia".

"Artur Hajzer. Droga Słonia" Bartka Dobrocha (mat. promocyjne) "Artur Hajzer. Droga Słonia" Bartka Dobrocha (mat. promocyjne)

– Nie wiem czy jego główną ideą było takie spopularyzowanie himalaizmu, żeby ten trafił pod strzechy. Na pewno chciał go wypromować w takim stopniu, żeby móc znajdować sponsorów i finansować działanie programu Polski Himalaizm Zimowy i zapewnić Polakom powrót w Himalaje zimą po latach posuchy – mówi Bartek Dobroch.

Artur Hajzer poświęcił górom całe swoje życie. Podczas trwającej od czerwca 2013 wyprawy na Gaszerbrum I, wycofując się z obozu III do II 7.07 2013 roku odpadł od jednej ze ścian Kuluaru Japońskiego. Zginął na miejscu. – Moja książka kończy się i zaczyna od tego. Jego śmierć jest owiana tajemnicą. Przez kilka dni nie było wiadomo, czy to Artur, czy jego partner spadł na Gaszerbrum I – dodaje autor książki.

Ponadto w audycji:

  • Ewa Prądzyńska opowiada o rytualnych lalkach i maskach afrykańskich
  • Igor Spolski i Klaudia Czachor mówią o inicjatywie: koncerty w nepalskich wioskach

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi: 
Paweł Drozd
Goście: Bartek Dobroch (autor książki "Artur Hajzer. Droga Słonia"), Ewa Prądzyńska (pracownik Działu Kultur Pozaeuropejskich Muzeum Narodowego w Szczecinie), Igor Spolski (muzyk), Klaudia Czachor (kulturoznawczyni)
Data emisji: 3.06.2018
Godzina emisji: 8.07

ml

Czytaj także

Grzegorz Dzik. Pieszo przez Skandynawię

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 08:00
– Jestem taką osobą, która zebrała energię całego świata i ją nosi w sobie – mówi Grzegorz Dzik, podróżnik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Arabię Saudyjską czeka rewolucja kulturowa?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 09:00
W czerwcu, po ponad trzech dekadach, Saudyjki znowu będą mogły siadać za kierownicami samochodów. 
rozwiń zwiń