X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dlaczego warto eksplorować jaskinie?

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2018 09:00
– W jaskiniach najbardziej spodobały mi się trudności do pokonania. Wcześniej uprawiałam wiele sportów, ale w tym przypadku trzeba pracować całym ciałem. Wspinać się, czołgać, przeciskać. Tu pracuje każdy mięsień – mówi Kasia Biernacka.
Audio
  • Jak wygląda świat grotołazów? (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Sigit Adhi Wibowo

Kilka lub nawet kilkanaście dni spędzonych głęboko pod ziemią wśród ciemności, wilgoci i zimna – są tacy, którzy cenią takie warunki. Eksploracja jaskiń wymaga nie tylko umiejętności, ale również pasji poznawania ostatnich miejsc na planecie, w których człowiek nie postawił jeszcze stopy. O jaskiniach i grotołazach w audycji mówiła Kasia Biernacka – grotołaz, fotograf, filmowiec.

Przyspieszone wybory prezydenckie i parlamentarne w Turcji sprawiają, że ten kraj znalazł się w centrum zainteresowania mediów. Dlatego właśnie postanowiliśmy zajrzeć nieco za kurtynę dawnego Imperium Osmańskiego, a pomógł nam w tym Witold Szabłowski – reportażysta, autor książki "Merhaba".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi: 
Paweł Drozd
Goście: Kasia Biernacka (grotołaz, fotograf, filmowiec), Witold Szabłowski (dziennikarz, reportażysta)
Data emisji: 24.06.2018
Godzina emisji: 8.07

pd/mk

Czytaj także

Czy Hawaje to raj na ziemi?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2018 09:00
W 1893 roku Hawaje przestały być królestwem rządzonym przez królową Lili'uokalani. Wkrótce potem kraj został przejęty przez Stany Zjednoczone, a w latach 50. XX Hawaje stały się najmłodszym stanem USA. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka jest współczesna Szwajcaria?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2018 10:00
Jeśli zapomnimy o takich kliszach jak zegarki, czekolada, scyzoryki czy banki, jaki obraz otrzymamy? Odpowiedzi na to pytanie starała się udzielić Agnieszka Kamińska, dziennikarka i blogerka mieszkająca pod Zurychem.
rozwiń zwiń