X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Indie. Kraj, który fascynuje, intryguje i poraża skrajnościami

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2018 09:30
To tu premier, niczym dawni monarchowie, paraduje w marynarce, na której złotą nicią kazał wyszyć swoje inicjały. Na ulicach miliony nadal żyją w nędzy. To nad Gangesem mimo archaicznego systemu kastowego rozwijają się najnowsze na świecie technologie. 
Audio
  • Indie. Między nowoczesnością a przeszłością (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Jedno z kin w Kalkucie
Jedno z kin w KalkucieFoto: Radiokafka/shutterstock.com

Gwiazdy Bollywoodu mają wpływ na myślenie setek milionów ludzi. O nich pisze prof. Piotr Kłodkowski w książce "Imperium boga Hanumana".  – Hanuman jest bogiem bardzo mocarnym. To symbol, który opisuje współczesne Indie, poprzez swoją mocarność i elastyczność – mówi prof. Piotr Kłodkowski. 

Naszym drugim przystankiem w audycji był sąsiadujący z Indiami Pakistan. Od czasów starożytnych kultywowana jest tu tradycja zapasów kuśti, chociaż zawodników walczących na specjalnie przygotowanych arenach jest coraz mniej. Opowiadał o nich fotograf, Grzegorz Kobiela.

Na koniec zatrzymaliśmy się w Japonii, skąd po przejściu pieszego szlaku Tokai (ponad 1000 km) wróciła właśnie para Polaków znana jako Poznańskie Łaziki.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi: 
Paweł Drozd
Goście: prof. Piotr Kłodkowski (były ambasador Polski w Indiach), Grzegorz Kobiela (fotograf), Iza Wojno (podróżniczka), Michał Zieliński (podróżnik) 
Data emisji: 1.07.2018

kw/gs

Czytaj także

Czy Hawaje to raj na ziemi?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2018 09:00
W 1893 roku Hawaje przestały być królestwem rządzonym przez królową Lili'uokalani. Wkrótce potem kraj został przejęty przez Stany Zjednoczone, a w latach 50. XX Hawaje stały się najmłodszym stanem USA. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka jest współczesna Szwajcaria?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2018 10:00
Jeśli zapomnimy o takich kliszach jak zegarki, czekolada, scyzoryki czy banki, jaki obraz otrzymamy? Odpowiedzi na to pytanie starała się udzielić Agnieszka Kamińska, dziennikarka i blogerka mieszkająca pod Zurychem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego warto eksplorować jaskinie?

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2018 09:00
– W jaskiniach najbardziej spodobały mi się trudności do pokonania. Wcześniej uprawiałam wiele sportów, ale w tym przypadku trzeba pracować całym ciałem. Wspinać się, czołgać, przeciskać. Tu pracuje każdy mięsień – mówi Kasia Biernacka.
rozwiń zwiń