X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W co wierzą Meksykanie?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2018 09:00
Jeśli w jednym miejscu spotkać się mają szamani, czarownicy, znachorzy oraz ludzie uważający coca-colę za napój rytualny, to musi to być Meksyk. O tym, w co i dlaczego wierzą Meksykanie, rozmawiamy z Olą Synowiec, autorką książki "Dzieci Szóstego Słońca. W co wierzy Meksyk".
Audio
  • Meksyk - kraj, w którym czary są żywe (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Grudniowe uroczystości w Meksyku
Grudniowe uroczystości w MeksykuFoto: Byelikova Oksana/shutterstock.com

– Nie piszę o małych zjawiskach, które są marginalne i szokujące. Wszystko, co opisałam, to sprawy duże. Czasami zaczynam od jakiejś ciekawostki, żeby szokować, ale potem próbuję to wyjaśnić czytelnikowi. Byłam na tzw. czarnej mszy w Meksyku. Była to pierwsza taka sytuacja w moim życiu, odbyła się na festiwalu czarowników. W organizację tej imprezy włączyło się miasto i cały stan Vera Cruz i biorą w nim udział przedstawiciele władz. To atrakcja, która przyciąga wielu ludzi i od pewnego czasu jest wizytówką stanu – mówi Ola Synowiec.

Wydawnictwo Czarne Wydawnictwo Czarne

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której poruszyliśmy także inne tematy:

  • Od ponad dwóch tygodni w jednej z tajskich jaskiń uwięzionych jest 12 dzieci oraz ich opiekun. Po zalaniu wejścia do jaskini przez wodę, trwa akcja ratunkowa. Wkrótce może do niej dołączyć polski płetwonurek jaskiniowy, Krzysztof Starnawski.
  • O życiu na wyspie Jawa w Indonezji oraz czym różni się zachodnia część wyspy Nowa Gwinea od części wschodniej, należącej do kraju Papua-Nowa Gwinea, opowiadał Sebastian Błaszczyk, który osiadł w Indonezji na stałe.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi: 
Paweł Drozd
Goście: Ola Synowiec (autorka książki "Dzieci Szóstego Słońca. W co wierzy Meksyk"), Krzysztof Starnawski (płetwonurek jaskiniowy), Sebastian Błaszczyk (Polak mieszkający w Indonezji)
Data emisji: 8.07.2018
Godzina emisji: 8.08

ml/mk

Czytaj także

Jaka jest współczesna Szwajcaria?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2018 10:00
Jeśli zapomnimy o takich kliszach jak zegarki, czekolada, scyzoryki czy banki, jaki obraz otrzymamy? Odpowiedzi na to pytanie starała się udzielić Agnieszka Kamińska, dziennikarka i blogerka mieszkająca pod Zurychem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego warto eksplorować jaskinie?

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2018 09:00
– W jaskiniach najbardziej spodobały mi się trudności do pokonania. Wcześniej uprawiałam wiele sportów, ale w tym przypadku trzeba pracować całym ciałem. Wspinać się, czołgać, przeciskać. Tu pracuje każdy mięsień – mówi Kasia Biernacka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Indie. Kraj, który fascynuje, intryguje i poraża skrajnościami

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2018 09:30
To tu premier, niczym dawni monarchowie, paraduje w marynarce, na której złotą nicią kazał wyszyć swoje inicjały. Na ulicach miliony nadal żyją w nędzy. To nad Gangesem mimo archaicznego systemu kastowego rozwijają się najnowsze na świecie technologie. 
rozwiń zwiń