X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak zdobywa się najwyższe szczyty świata?

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2018 09:00
Po zdarzeniach tej zimy w Himalajach i Karakorum, w trakcie zimowego zdobywania K2 i Nangi Parbat, nasza uwaga skupiła się na wspinaczach, którzy próbują swoich sił w górach wysokich.
Audio
  • Co fascynuje ludzi we wspinaczce wysokogórskiej? (Świat z Lotu Drozda/Trójka)
Łańcuch górski Karakorum
Łańcuch górski KarakorumFoto: Siriwatthana Chankawee/Shutterstock.com

O nich, o górach i decyzjach podejmowanych na ścianach najwyższych szczytów świata, pisze Rafał Fronia w książce "Anatomia góry. Osiem tysięcy metrów ponad marzeniami".

– W górach zawsze zostawia się część siebie. Czasem jest to zdrowie, czasem relacje międzyludzkie z kolegami z ekipy. My popełniamy błędy. Każdy sam wybiera metodę, którą chce się wspinać na wysokie góry. Każdy błąd, nawet niezawiniony, może być nieodwracalny – mówi himalaista.  Ja tego mojego życia górom nie oddam  dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której poruszyliśmy także następujące tematy:

  • Jukon w północnej Kanadzie to rozległe przestrzenie zamieszkałe przez garstkę ludzi. Na miejsce chce pojechać Tomasz Paterski, który planuje własnoręcznie zbudować tam chatę traperską i w głuszy spędzić samotnie rok. Obecnie jest w trakcie przygotowań.
  • W trakcie fali upałów szansa na powstanie pożarów jest bardzo wysoka. Po tragicznych wydarzeniach w Grecji, gdzie zginęło ponad 90 osób, w tym wielu turystów, warto zadać sobie pytanie, co możemy zrobić, by podczas wakacji w sytuacji podbramkowej wyjść cało z opresji.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi: 
Paweł Drozd
Goście: Rafał Fronia (himalaista i uczestnik zimowej wyprawy na K2), Tomasz Paterski (instruktor survivalu), Przemysław Rembielak (strażak, specjalista ds. bezpieczeństwa)
Data emisji: 5.08.2018
Godzina emisji: 8.07

ml/mk

Czytaj także

Rafał Fronia: wyprawa na K2 to połączenie książek Agathy Christie i Alfreda Hitchcocka

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2018 10:00
Wypadki, akcje ratunkowe, akty niesubordynacji i długie tygodnie fatalnej pogody, które trzymają wspinaczy w bazie. O aktualnej sytuacji na K2 opowiadał w Trójce Rafał Fronia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wielka encyklopedia gór i alpinizmu", czyli unikat na skalę światową

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2018 09:00
Nieznana szerzej "Wielka encyklopedia gór i alpinizmu" to siedem opasłych tomów, z którymi powinien zapoznać się każdy, kto interesuje się tematyką podróżniczą, ale nie tylko.
rozwiń zwiń