"Jedziemy po wolność". Wyjątkowy projekt podróżniczy

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2018 09:30
Dwoje młodych ludzi, mnóstwo energii i miłość do podróżowania – tak w skrócie można opisać projekt "Jedziemy po wolność" Martyny Lorbieckiej i Mikołaja Gajdy.
Audio
  • O co chodzi w projekcie "Jedziemy po wolność" (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Dudarev Mikhail/Shutterstock.com

"Jedziemy Po Wolność – dziennik podróżniczy. Trzy wyprawy” "Jedziemy po wolność – dziennik podróżniczy. Trzy wyprawy”

Martyna i Mikołaj opisują swój projekt następującymi słowami: "Projekt Jedziemy po wolność to działanie, w którym chcemy podróżować, realizować materiały filmowo-fotograficzne i mówić naszym odbiorcom, że pięknie jest korzystać z danej nam wolności w konstruktywny i mądry sposób".

– Wymyśliliśmy to cztery lata temu, gdy siedząc przy biurku, na którym piętrzyły się stosy książek, z których uczyłem się do matury, uznałem, że potrzeba mi wolności. Z tej myśli narodził się nasz projekt. Chcieliśmy podróżować, wówczas Fiatem 125p, i szukać pojęcia wolności wśród Polaków – opowiada Mikołaj Gajda.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której również Mariusz Borkowski opowiada o podróżach karawanami przez Saharę.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
Michał Żakowski
Goście: Martyna Lorbiecka, Mikołaj Gajda (projekt "Jedziemy po wolność"), Mariusz Borkowski (dawny korespondent mediów polskich w Afryce Północnej)
Data emisji: 19.08.2018
Godzina emisji: 8.06

ml/mk

Czytaj także

Somalia. Szukanie dobra na przedsionku piekieł

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2018 09:30
Afrykański kraj od lat plasuje się w czołówce państw, w których panują najtrudniejsze warunki życia. Sytuację w Somalii w swojej książce "Królowe Mogadiszu" przedstawił Paweł Smoleński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sudan Południowy, czyli jak buduje się nowy kraj

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2018 09:00
Najmłodsze państwo świata pojawiło się na mapach w 2011 roku. Krótko potem kraj pogrążył się w wojnie domowej. Jak dziś wygląda sytuacja w Sudanie Południowym? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zdobywa się najwyższe szczyty świata?

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2018 09:00
Po zdarzeniach tej zimy w Himalajach i Karakorum, w trakcie zimowego zdobywania K2 i Nangi Parbat, nasza uwaga skupiła się na wspinaczach, którzy próbują swoich sił w górach wysokich.
rozwiń zwiń