Relacja wprost z serca Grenlandii

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2018 09:00
Ilona Wiśniewska jest reporterką, która pokochała życie na dalekiej Północy.
Audio
  • Ilona Wiśniewska o życiu na Grenlandii (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Jonas Tufvesson/Shutterstock.com

Ilona Wiśniewska "Lud. Z grenlandzkiej wyspy" Ilona Wiśniewska "Lud. Z grenlandzkiej wyspy"

Gość Pawła Drozda od 2010 roku mieszka na Spitsbergenie. Regularnie pisze reportaże o życiu w Skandynawii, które ukazują się również w formie książek. Ostatnia z nich, "Lud. Z grenlandzkiej wyspy", to opowieść o jednym z najbardziej niezwykłych wycinków świata.

– Grenlandia to kraina dwóch wymiarów. Tego, który znamy i drugiego – uduchowionego, niewidocznego. Przestałam się go bać, bo na Północy jest wszędzie. Wszyscy mówią, że jest to naturalna część życia. Opowiada się o tym przede wszystkim z szacunkiem. Naturę się szanuje, a wszystko, czego się doświadcza, pochodzi właśnie z niej – mówi Ilona Wiśniewska. Co przyciąga ją w tamten region? O tym w dołączonej rozmowie.

W dalszej części audycji o zbliżającym się Festiwalu Górskim w Lądku Zdroju opowiadała jego współorganizatorka Jagoda Skarżyńska.

Zapraszamy do wysłuchania tego wydania "Świata z lotu Drozda".

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
Paweł Drozd
Goście: Ilona Wiśniewska (autorka książek o Skandynawii, reporterka i fotografka), Jagoda Skarżyńska (współorganizatorka Festiwalu Górskiego w Lądku Zdroju)
Data emisji: 16.09.2018
Godzina emisji: 8.06

ml/gs

Czytaj także

Mateusz Janiszewski: moja książka jest o tym, jak niezwyczajność staje się zwyczajnością

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2018 09:30
Niedawno ukazała się kolejna książka Mateusza Janiszewskiego "Ortodroma". Dominują w niej okoliczności morskie, bowiem jej tłem jest rejs jachtem po Antarktyce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jedziemy po wolność". Wyjątkowy projekt podróżniczy

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2018 09:30
Dwoje młodych ludzi, mnóstwo energii i miłość do podróżowania – tak w skrócie można opisać projekt "Jedziemy po wolność" Martyny Lorbieckiej i Mikołaja Gajdy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miasto, w którym doszło do cudu

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2018 09:30
Kolumbijskie Medellín to miejsce znane na całym świecie, choć nie z dobrej strony. Kojarzone głównie z Pablo Escobarem i jego kartelem narkotykowym miasto ma jednak swoje piękne oblicze.
rozwiń zwiń