Święto ludzi gór w Lądku Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2018 20:20
W Lądku-Zdroju odbył się 23. Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady. Od czwartku do niedzieli ludzie gór, miłośnicy wspinaczki, jak i fani sportowych zmagań alpinistów na całym świecie mieli swoje święto.
Audio
  • Prosto z 23. Festiwalu Górskiego (Świat z Lotu Drozda/Trójka)
Otwarcie XXIII Festiwalu Górskiego w Lądku Zdroju
Otwarcie XXIII Festiwalu Górskiego w Lądku ZdrojuFoto: mat. prasowe/Szymon Aksienionek

Jednym z ważniejszych wątków tegorocznej imprezy była zapewne kolejna już próba zimowego zdobycia K2. O niej mówiliśmy w programie, ale na tym wątku festiwal się nie kończy. Było o fenomenie książek górskich, które podbijają serca czytelników i półki księgarń oraz o Nepalu z perspektywy nepalskich kobiet.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
Paweł Drozd
Goście: Adam Bielecki (taternik, alpinista, himalaista, pierwszy zimowy zdobywca ośmiotysięczników Gaszerbrum I i Broad Peak oraz zdobywca K2, Makalu i Gaszerbrum II), Edyta Stępczak (dziennikarka, działaczka humanitarna, autorka książek), Piotr Trybalski (dziennikarz, pisarz, podróżnik i fotoreporter, organizator imprez podróżniczych i wypraw o charakterze ekspedycyjnym)
Data emisji: 23.09.2018
Godzina emisji: 8.08

ml


Czytaj także

Dwa lata po tragedii na Shivlingu

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 13:00
Gośćmi tego wydania audycji byli trzej znakomici wspinacze: Janusz Gołąb, Kacper Tekieli, Andrzej Życzkowski i Maciej Ciesielski.
rozwiń zwiń