X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak żyje się na Kiribati?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2018 09:00
Mogło by się wydawać, że stu tysiącom ludzi mieszkających na wyspach Kiribati, gdzieś na Pacyfiku musi żyć się przyjemnie, skoro tam tropiki i brak trosk oraz bolączek, które trawią nasz, nowocześniejszy i szybszy świat.
Audio
  • Raj tylko na pierwszy rzut oka, czyli życie na Kiribati (Świat z Lotu Drozda/Trójka)
Kiribati
KiribatiFoto: Ted PAGEL/Shutterstock.com

Tymczasem kontekst jest inny, a przynajmniej znacznie bardziej złożony. – Zagęszczenie ludności na Tarawie, czyli głównej wyspie Kiribati, jest – jak mówią niektórzy –, wyższe niż w Hong Kongu, także robi to duże wrażenie. Spowodowane to jest nie ogromną ilością mieszkańców, bo cały kraj ma około 100 tys. mieszkańców. Natomiast, jeżeli pomyślimy, że z tych 33 wysp i atoli zamieszkiwane są dwie, lub trzy, robi się problem z "upchnięciem" tych wszystkich ludzi, którzy muszą ze sobą współdziałać, żeby przeżyć na tym terenie – mówi dr Dariusz Zdziech, znawca Kiribati.

W dalszej części audycji rozmowa z Zofią Piłasiewicz, z zawodu psychologiem, która po raz pierwszy pojawiła się w Tuwie podczas spływu Jenisejem. Wróciła, by ruszyć tropem tuwińskich szamanów, którzy stanowią niezwykle istotny element duchowego krajobrazu Tuwy.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
Paweł Drozd
Goście: dr Dariusz Zdziech (diunkt w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego, historyk), Zofia Piłasiewicz (autorka książek podróżniczych)
Data emisji: 30.09.2018
Godzina emisji: 8.06

ml/gs

Czytaj także

Bez ekwipunku, brandy i piwa. Dziś i wczoraj rejsów dookoła świata

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 23:00
Dawniej w rok, a dziś w kilkadziesiąt dni. Wcześniej z potężnymi zapasami alkoholu i tytoniu, a teraz ze starannie zbilansowanymi przez dietetyka posiłkami. Rejsy i życie na morzu bardzo zmieniły się w ciągu ostatnich dekad.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawdy i fałsze fotografii podróżniczej

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2017 14:45
Ruszyć w podróż w dalekie kraje, a do domu wrócić ze zdjęciami. Widzowie oczekiwać będą inności i tego wszystkiego, co dziwi, fascynuje oraz przyciąga oko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z wizytą w mobilnej stacji antarktycznej

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 16:10
W północnej części Antarktydy znajduje się brytyjska stacja antarktyczna Halley VI. Sześć, ponieważ to szósta postać tej samej stacji, która weszła do historii m.in. przed odkrycie dziury ozonowej w połowie lat 80.
rozwiń zwiń