X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ropa, dżungla i pieszo przez Meksyk

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2018 09:00
W 2007 roku Ekwador przedstawił światu propozycję – nie będzie wydobywał ropy na terenie niezwykle cennego biologicznie parku narodowego Yasuni, o ile inne kraje złożą się, by przynajmniej w części zrekompensować Ekwadorowi brak pieniędzy pochodzących z wydobycia.
Audio
  • Podróż przez Meksyk i nietypowa propozycja Ekwadoru (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Amazonia
AmazoniaFoto: Ammit Jack/Shutterstock.com

Rewolucyjny pomysł spotkał się z zainteresowaniem, ale ostatecznie upadł. O tym, jak ropa wygrywa ze światem przyrody i dlaczego jest to bolesna strata dla całej planety, opowiada nowy film dokumentalny Ewy Ewart "Klątwa obfitości". Autorka była gościem Pawła Drozda.

W audycji również spotkanie z Arkadiuszem Winiatorskim, który ponad dwa lata temu rozpoczął podróż z południa Argentyny z celem w arktycznej części Kanady. Po drodze porzucił jazdę autostopem na rzecz własnych nóg. Do tej pory przeszedł ponad pięć tysięcy kilometrów i kieruje się na północ, a od niedawna nie idzie sam…

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
 Paweł Drozd
Goście: Arkadiusz Winiatorski i Ola Synowiec (podróżnicy), Ewa Ewart (reżyserka)
Data emisji: 18.11.2018
Godzina emisji: 8.07

mk

Czytaj także

Dzieci współczesnych Majów są nauczycielami życia

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 14:45
- Według Majów człowiek pochodzi z kukurydzy. Ludzie są nasionami Matki Ziemi, a uprawa ziemi jest sacrum - mówi Jerzy Antoni Mrożek, iberysta mieszkający w Meksyku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W co wierzą Meksykanie?

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2018 09:00
Jeśli w jednym miejscu spotkać się mają szamani, czarownicy, znachorzy oraz ludzie uważający coca-colę za napój rytualny, to musi to być Meksyk. O tym, w co i dlaczego wierzą Meksykanie, rozmawiamy z Olą Synowiec, autorką książki "Dzieci Szóstego Słońca. W co wierzy Meksyk".
rozwiń zwiń