Skok rozwojowy Korei Południowej

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2018 09:15
Książka Marcina Jacoby, sinologa, przybliża współczesny obraz Korei Południowej w szerszej perspektywie. Autor wprowadza nas w świat koreańskich relacji społecznych, tradycji, duchowości i religijności.
Audio
  • Korea Południowa na przestrzeni lat (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Flaga Korei Południowej
Flaga Korei PołudniowejFoto: Pixabay.com

Okładka książki "Korea Południowa. Republika żywiołów" Okładka książki "Korea Południowa. Republika żywiołów"

Pytania zadane w "Korea Południowa. Republika żywiołów" dotyczą fenomenu niezwykłego rozwoju Korei, która jeszcze całkiem niedawno była wymieniana jako kraj Trzeciego Świata, a obecnie jest centrum nowych technologii.

– Koreańczycy różnią się od Japończyków. Jeśli chodzi o temperament to są ogromne różnice. Przede wszystkim jest ogromna spontaniczność, którą nie do końca znajdziemy w Kraju Kwitnącej Wiśni. Rzeczywiście Koreańczycy są przyzwyczajeni do elegancji, ale są żywiołowi, spontaniczni i świetnie się bawią – mówi Marcin Jacoby, autor książki "Korea Południowa. Republika żywiołów".

Jak wygląda codzienność w Korei Południowej? 

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której ponad to: 


  • Kobiety na motocyklach? Czemu nie! Konsekwentnie udowadnia to Maja Sontag, polska motocyklistka i podróżniczka, która opowie o swojej kolejnej dalekiej podróży na dwóch kółkach.
  • W ostatnich tygodniach Francją wstrząsnęła fala protestów. Straty gospodarcze szacuje się na miliardy euro i jest to skutek ograniczenia zakupów w blokowanych centrach handlowych czy braku ruchu w restauracjach.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
 Paweł Drozd
Goście: dr Marcin Jacoby (sinolog, autor książki "Korea Południowa. Republika żywiołów"), Maja Sontag (podróżniczka), Marc Elsberg (pisarz)
Data emisji: 16.12.2018
Godzina emisji: 8.09

kw

Zobacz więcej na temat: Trójka STYL ŻYCIA