X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kim byli i kim są Ajnowie?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 09:00
– Ajnowie byli dyskryminowani, ale pomogła im światowa dekada ludności aborygennej ogłoszona przez ONZ – mówi prof. Alfred Majewicz, japonista, znawca ludów Dalekiego Wschodu.
Audio
  • Ajnowie – lud, który formalnie nie istnieje? (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Ajnowie byli społeczeństwem matriarchalnym, zajmującym się rybołówstwem, polowaniem i zbieractwem, a w ich wierzeniach bardzo ważną rolę odgrywał kult niedźwiedzia
Ajnowie byli społeczeństwem matriarchalnym, zajmującym się rybołówstwem, polowaniem i zbieractwem, a w ich wierzeniach bardzo ważną rolę odgrywał kult niedźwiedziaFoto: Wikipedia Commons/domena publiczna

Japonia dopiero 11 lat temu przyznała, że istnieją, a przecież w rejonie wysp japońskich pojawili się – jak się ocenia – 7 tysięcy lat temu. Kim byli i kim są Ajnowie, rdzenna ludność Japonii?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której poruszyliśmy także inne tematy:

  • W licznych odmianach wyjazdów turystycznych jest też taka, która zakłada odwiedzanie miejsc związanych z ludzką tragedią. To dark tourism zwany również tanatoturystyką. Jej zwolennicy przekonują, że można praktykować ją przy zachowaniu moralności i zasad etyki.
  • Jeden z najpopularniejszych seriali komediowych Ukrainy, "Sługa narodu", traktuje o zwykłym nauczycielu, który w wyniku przypadku został prezydentem kraju. Od kilku tygodni fikcja zaczyna zamieniać się w rzeczywistość, gdy odtwórca głównej roli oznajmił, że startuje w ukraińskich wyborach prezydenckich. Sondaże wskazują, że ma szanse na powodzenie.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
 Paweł Drozd
Goście: prof. Alfred Majewicz (japonista, znawca ludów Dalekiego Wschodu), Paweł Cywiński (post-turysta.pl), Piortr Pogorzelski (Redakcja Międzynarodowa PR)
Data emisji: 17.02.2019 
Godzina emisji: 8.07

pd/mk

Czytaj także

Czy codzienność w Japonii jest "kawaii"?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2018 09:00
Wśród najbardziej znanych i udanych towarów eksportowych Japonii jest "kawaii" – kolorowa, miła i nieco infantylna estetyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka jest współczesna Mongolia?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 10:00
We dzisiejszej Mongolii czasy potęgi Czyngis-chana nie są jedynie historią. Wielu Mongołów nawiązuje do przeszłości swojego kraju i z tej przeszłości czerpie powód do narodowej dumy.
rozwiń zwiń