Podróżnicy zostali nagrodzeni. Relacja z tegorocznych Kolosów

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 10:00
To było specjalne wydanie audycji "Świat z lotu Drozda": relacja z tegorocznych Kolosów, spotkanie z wyjątkowymi gośćmi i inspirujące rozmowy.
Audio
  • Relacja z 21. Kolosów (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Kolosy 2019
Kolosy 2019Foto: mat. prasowe

Paweł Drozd nadawał z Gdyni, a dokładniej z 21. Ogólnopolskiego Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, czyli Kolosów za rok 2018. – To festiwal, któremu trudno dorównać skalą i prestiżem – zapowiadał autor audycji.

Szymon Kuczyński zdobył statuetkę w kategorii "Żeglarstwo", za samotny rejs dookoła świata, bez zawijania do jakiekolwiek portu. – To najmniejsza jednostka, która opłynęła świat w wersji "non stop", czyli bez żadnych postojów. Mniejszy jacht jest dużo łatwiejszy w obsłudze. Mniej wymagający fizycznie, łatwiej sobie z nim poradzić w trudnych warunkach – opowiada Szymon Kuczyński, który spędził na morzach i oceanach 270 dni.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Paweł Drozd rozmawiał z innymi uczestnikami festiwalu. Jak wspomina pływanie po różnych cieśninach Rafał Ziobro i które wody potrafią wyziębić organizm? Jaką historię na tegorocznych Kolosach zaprezentował Krzysztof Story?

Kolosy objęte są patronatem Trójki. 

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
 Paweł Drozd
Goście: Szymon Kuczyński (żeglarz), Rafał Ziobro (pływak), Krzysztof Story (dziennikarz), 
Data emisji: 10.03.2019 
Godzina emisji: 8.06

kw/gs

Czytaj także

Kim byli i kim są Ajnowie?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 09:00
– Ajnowie byli dyskryminowani, ale pomogła im światowa dekada ludności aborygennej ogłoszona przez ONZ – mówi prof. Alfred Majewicz, japonista, znawca ludów Dalekiego Wschodu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakucja czy Republika Sacha?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 09:14
Leżąca we wschodniej Syberii Republika Sacha wciąż dla wielu istnieje w swojej wcześniejszej formie, jako Jakucja. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wśród niedźwiedzi i zabytków, czyli podróż przez góry Armenii

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2019 09:14
Jak wygląda przełom jesieni i zimy w Armenii? O swoich obserwacjach mówiła w audycji Katarzyna Nizinkiewicz, która udała się tam na trwającą miesiac pieszą wyprawę.
rozwiń zwiń