X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polacy na najwyższych wodospadach świata

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2019 09:12
Wenezuela nie jest obecnie najpopularniejszym kierunkiem turystycznym w Ameryce Południowej. Borykający się z gigantycznymi problemami wewnętrznymi kraj odwiedziła grupa śmiałków z Polski, którzy postanowili zrealizować tam swój niezwykły projekt.
Audio
  • Slide-Challenge na najwyższych wodospadach na Ziemi (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: 12019/Pixabay

Do Wenezueli pojechała niedawno ekipa kilku Polaków, którzy w tym kraju rozpoczęli Slide-Challenge, czyli przedsięwzięcie, w ramach którego postanowili zdobyć 10 najwyższych wodospadów świata.

– Najtrudniejsza była logistyka. Dotarcie na szczyt najwyższego wodospadu świata – Salto Angel – było bardzo ciężkie. Przez 6 dni musieliśmy przedzierać się przez dżunglę, bagna i gęstą roślinność. Byliśmy w połowie suchego sezonu, co pomaga podczas zjazdu z samego wodospadu, ale utrudnia dotarcie do cywilizacji z powodu niskiego stanu wód. Salto Angel ma 979 metrów wysokości. Mieliśmy najpierw pomysł, by zjechać tylko z niego, ale po krótkim szperaniu w internecie, okazało się, że już to zrobiono. Dlatego postanowiliśmy zrobić nie jeden, a 10 najwyższych wodospadów świata – opowiada Dariusz Pachut z projektu Slide-Challenge.

Ile trwał zjazd z Salto Angel? Co najbardziej doskwierało w wyprawie członkom Slide-Challenge? Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji, w której poruszone zostały również inne tematy:

  • skoki base, czyli jak skoczyć ze skały lub budynku i przeżyć. O tym niebezpiecznym i fascynującym sporcie opowie Paweł Janowski;
  • kilka miesięcy w północnej Ameryce Północnej ze sztalugą w ręku czyli artystka w amerykańskich parkach narodowych – Misia Łukasiewicz.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
 Paweł Drozd
Goście: Dariusz Pachut (Ratownik medyczny, instruktor technik ratownictwa klasycznego, speleo i ratownictwa z powietrza, pasjonat kajakarstwa górskiego, raftingu, kanioningu oraz wspinaczki lodowej, skoczek spadochronowy), Paweł Janowski (base jumper), Misia Łukasiewicz (malarka i rzeźbiarka)
Data emisji: 31.03.2019 
Godzina emisji: 8.07

ml


Czytaj także

Wśród niedźwiedzi i zabytków, czyli podróż przez góry Armenii

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2019 09:14
Jak wygląda przełom jesieni i zimy w Armenii? O swoich obserwacjach mówiła w audycji Katarzyna Nizinkiewicz, która udała się tam na trwającą miesiac pieszą wyprawę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróżnicy zostali nagrodzeni. Relacja z tegorocznych Kolosów

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 10:00
To było specjalne wydanie audycji "Świat z lotu Drozda": relacja z tegorocznych Kolosów, spotkanie z wyjątkowymi gośćmi i inspirujące rozmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przez obie Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 10:00
Ta wyprawa trwała ponad rok i nie była pozbawiona wyzwań oraz niespodzianek. O wielomiesięcznym przejeździe z Maciejem Kamińskim autem przez obie Ameryki opowiedział w Trójce Michał Woroch.
rozwiń zwiń