X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co przyniesie Japonii nadejście nowej ery?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 09:12
Japonia zna już nazwę epoki, którą 1 maja rozpocznie nowy cesarz Naruhito. Będzie nią "Reiwa" co można tłumaczyć jako "piękno i harmonię".
Audio
  • Co zwiastuje Japonii nowy cesarz? (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Tłum pozdrawiający cesarza Akihito w dniu ogłoszenia jego ustąpienia z tronu
Tłum pozdrawiający cesarza Akihito w dniu ogłoszenia jego ustąpienia z tronuFoto: Michal Staniewski/Shutterstock.com

Zmienią się tradycyjne japońskie kalendarze, zasiadający na tronie cesarz, ale co to oznacza dla zwykłych Japończyków? Wyjaśni prof. Ewa Pałasz-Rutkowska

– Japonia nie wstrzymała oddechu. Życie toczy się tam dalej, ale spotykałam się z różnymi ludźmi w trakcie swojego ostatniego pobytu tam i wszyscy bardzo niecierpliwie czekali na godzinę, o której miało się pojawić to ogłoszenie. Czekali, ale nie wszyscy – młodzież coraz mniej się tym interesuje. Rodzina cesarska istnieje, ale jest na uboczu. Powojenna konstytucja dała cesarzowi wyłącznie funkcję reprezentacyjną, ale jest on obecny. Ludzie o nim wiedzą i pamiętają – mówi prof. Ewa Pałasz-Rutkowska.

Jakie zmiany przyniesie Japonii nadejście ery Reiwa? Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji, w której poruszone zostały również inne tematy:

  • tydzień temu w Madrycie miała miejsce wielka manifestacja. Nie chodziło o wyższe pensje, o niższe podatki czy przywileje tej lub innej grupy zawodowej. Protestowali mieszkańcy małych, hiszpańskich miejscowości, którzy boją się, że wkrótce zostaną w nich sami;
  • Igor Spolski z zespołem Happy Village Orchestra pojechał do Nepalu koncertować po małych wioskach. Wrócili z nowymi doświadczeniami oraz nagraną na miejscu muzyką.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
 Paweł Drozd
Goście: prof. Ewa Pałasz-Rutkowska (Katedra Japonistyki UW), Maciej Okraszewski (dziennikarz), Igor Spolski (muzyk)
Data emisji: 7.04.2019 
Godzina emisji: 8.08

ml

Czytaj także

Wśród niedźwiedzi i zabytków, czyli podróż przez góry Armenii

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2019 09:14
Jak wygląda przełom jesieni i zimy w Armenii? O swoich obserwacjach mówiła w audycji Katarzyna Nizinkiewicz, która udała się tam na trwającą miesiac pieszą wyprawę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróżnicy zostali nagrodzeni. Relacja z tegorocznych Kolosów

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 10:00
To było specjalne wydanie audycji "Świat z lotu Drozda": relacja z tegorocznych Kolosów, spotkanie z wyjątkowymi gośćmi i inspirujące rozmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przez obie Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 10:00
Ta wyprawa trwała ponad rok i nie była pozbawiona wyzwań oraz niespodzianek. O wielomiesięcznym przejeździe z Maciejem Kamińskim autem przez obie Ameryki opowiedział w Trójce Michał Woroch.
rozwiń zwiń