X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podwójne życie Omańczyków

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2019 09:00
Jednym z gości audycji była dr Agata Romaniuk, która opowiedziała o swojej wyprawie do Omanu. Po powrocie do kraju zdecydowała się na napisanie książki.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ra2studio

"Z miłości? To współczuję" to opowieść o współczesnym Omanie. O kobietach i mężczyznach, którzy skrywają namiętności pod diszdaszami i abajami, a potajemnie korzystają z Tindera. O umowach przedślubnych, do których warto wpisać sumę, jaką dostanie żona za urodzenie każdego dziecka, a także obietnice finansowania przez męża studiów medycznych. O kraju, w którym kobiety wolą się zaszyć przed ślubem, żeby udawać dziewice. Jest to wreszcie reportaż o miejscu, w którym kontraktowe małżeństwa wciąż są codziennością, a zakochani wbrew woli rodziców mogą zwrócić się do sułtana Kabusa Ibn Sa'ida z prośbą o błogosławieństwo.

Agata Romaniuk z dużą wnikliwością i wrażliwością przygląda się ludziom, którymi rządzi wiekowy, bezdzietny i samotny sułtan. Jedyny taki władca w krajach Zatoki Perskiej.

– Mieszkałam tam w momencie, w którym urodziłam syna. Byłam po prostu jedną z kobiet. Moje bohaterki nie patrzyły na mnie jak na reporterkę, tylko zwierzały się przy kawie, daktylach, wśród codziennych czynności – wspomina Agata Romaniuk, doktor nauk społecznych i reporterka.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której także o swojej 11-letniej podróży dookoła świata opowiada Andrzej Sochacki.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
 Michał Żakowski 
Goście: dr Agata Romaniuk (doktor nauk społecznych, reporterka), Andrzej Sochacki (podróżnik)
Data emisji: 5.05.2019 
Godzina emisji: 8.05

kw/mk

Czytaj także

Codzienność Wysp Owczych. Jaki jest świat Farerów?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 16:27
– Wyspy Owcze były odizolowane przez długie wieki i ciężko mówić, że jest to mieszanka różnych kultur. Farerowie wytworzyli własną. Widoczna jest u nich duma z tego, gdzie żyją, co udało się osiągnąć ich przodkom – opowiada Maciej Brencz, autor książki "Farerskie kadry. Wyspy, gdzie owce mówią dobranoc".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ujgurzy w chińskim państwie policyjnym

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 15:24
– Bardzo często zadawano nam pytania po co tu przyjedzamy, co chemy tutaj robić i gdzie będziemy spać. Spanie u ludności lokalnej jest objęte restrykcjami, a w przypadku mniejszości ujgurskiej nie wiem czy jest w ogóle możliwe – opowiadają Maciek Badziak i Mariusz Hońka z bloga "Autostopem dookoła świata". 
rozwiń zwiń