Nowe odkrycie w Parku Chiribiquete

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2019 09:00
Po prawie 6 latach poszukiwań Maciej Tarasin odnalazł nieznane dotąd malowidła naskalne w Parku Chiribiquete w Kolumbii. – Szukałem ich z marnym skutkiem. Miałem przy tym dużo pecha. W końcu, udało się w tym roku – mówi odkrywca.
Audio
  • Wielkie odkrycie Polaka w Kolumbii (Świat z Lotu Drozda/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: alpkhan photography/Shutterstock.com

– Wyruszyliśmy mając na uwadze to, co zostało do tej pory znalezione. Naszym głównym celem było spłynięcie rzeki Mesay. To, że znaleźliśmy malowidła było bardziej dziełem przypadku. Bywa tak, że jedna wyprawa szuka pięć dni na próżno, a inna idzie 20 minut i znajduje – opowiada Maciej Tarasin.

W audycji pojawiła się również Beata Choma, Mistrzyni Europy Kobiet w lotach balonem, która opowiadała o swoich doświadczeniach z baloniarstwem w Indiach. Na koniec spotkaliśmy się z Aleksandrą Bańkowicz. Mieszka ona w Tajlandii, gdzie w ramach fotograficznego przedsięwzięcia "Bike" fotografuje tam skutery i ich kierowców w Azji Płd-Wsch.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
 Paweł Drozd 
Goście: Beata Choma (Mistrzyni Europy Kobiet w lotach balonem), Maciej Tarasin (podróżnik, odkrywca), Aleksandra Bańkowicz (producentka filmów reklamowych i dokumentalnych)
Data emisji: 19.05.2019 
Godzina emisji: 8.06

ml

Czytaj także

Ujgurzy w chińskim państwie policyjnym

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 15:24
– Bardzo często zadawano nam pytania po co tu przyjedzamy, co chemy tutaj robić i gdzie będziemy spać. Spanie u ludności lokalnej jest objęte restrykcjami, a w przypadku mniejszości ujgurskiej nie wiem czy jest w ogóle możliwe – opowiadają Maciek Badziak i Mariusz Hońka z bloga "Autostopem dookoła świata". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podwójne życie Omańczyków

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2019 09:00
Jednym z gości audycji była dr Agata Romaniuk, która opowiedziała o swojej wyprawie do Omanu. Po powrocie do kraju zdecydowała się na napisanie książki.
rozwiń zwiń