X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przekleństwo życia w raju

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 09:10
Niegdyś to miniaturowe państwo mogło rywalizować z Arabią Saudyjską o miano najbardziej dochodowego kraju świata. Wówczas ludzie żyli w trudnym do wyobrażenia dobrobycie.
Audio
  • Jak żyje się na Nauru? (Świat z lotu Drozda/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Danita Delmont

Dzisiaj, kiedy na powierzchni raju pojawiły się głębokie rysy, Nauru – bo o nim mowa – szuka drogi ku lepszej przyszłości. O wysepce na środku Pacyfiku, o jego mieszkańcach i o przekleństwie fosforytów opowiedział dr Dariusz Zdziech.

– Jest to jedna wysepka. Zaledwie 21 kilometrów kwadratowych. Dzisiaj jest słynna z tego, że jest to najmniejsza republika na świecie. Żyje tam ponad 11 tysięcy mieszkańców – zaznacza dr Dariusz Zdziech. – 31 stycznia 1968 roku udało się uzyskać niepodległość tego kraju – dodaje. Jaki był wpływ kolonizatorów na mieszkańców Nauru? 

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której również:

  • A może wyjechać gdzieś do Afryki, by na miejscu jako wolontariusz uczyć dzieci angielskiego? Dla nich korzyść – dla mnie okazja do zobaczenia dalekich zakątków świata? Wolonturystyka rozwija się niezwykle dynamicznie, a wraz z nią mielizny i zagrożenia, na które może natknąć się pełen dobrych chęci człowiek. Szczegóły wyjaśniła Alicja Kosińska z projektu "Zanim pomożesz".
  • Na Tajwanie produkowana jest niejedna część, która potem wejdzie w skład używanych przez nas rowerów i to właśnie tam turystyka rowerowa ma się znakomicie. Miał okazję jej doświadczyć Artur Gorzelak, rowerzysta i judoka.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
 Paweł Drozd 
Goście: dr Dariusz Zdziech (prezes Towarzystwa Naukowego Australii, Nowej Zelandii i Oceani), Alicja Kosińska ("Zanim pomożesz"), Artur Gorzelak (rowerzysta i judoka)
Data emisji: 26.05.2019 
Godzina emisji: 8.06

kw/gs

Czytaj także

Podwójne życie Omańczyków

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2019 09:00
Jednym z gości audycji była dr Agata Romaniuk, która opowiedziała o swojej wyprawie do Omanu. Po powrocie do kraju zdecydowała się na napisanie książki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wirikuta. Tu narodził się świat

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 09:00
– Słońce po raz pierwszy pojawiło się nad Cerro del Quemado w Wirikucie, dlatego jest to dla nas tak ważne miejsce, to tam pielgrzymujemy – mówił w Trójce José Luis Ramirez, szaman Wixáritari, który opowiadał o wierzeniach i tradycjach swego ludu i o tym, dlaczego są one dziś zagrożone.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe odkrycie w Parku Chiribiquete

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2019 09:00
Po prawie 6 latach poszukiwań Maciej Tarasin odnalazł nieznane dotąd malowidła naskalne w Parku Chiribiquete w Kolumbii. – Szukałem ich z marnym skutkiem. Miałem przy tym dużo pecha. W końcu, udało się w tym roku – mówi odkrywca.
rozwiń zwiń