X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szlakiem religii shinto

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 09:12
Wraz z Tomaszem Sajewskim – studentem łódzkiej Szkoły Filmowej – znaleźliśmy się w zwykle niedostępnym świecie kapłanów tradycyjnej religii shinto.
Audio
  • Tajemnice japońskich wierzeń (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Blanscape

– Kapłani religii shinto mogą mieć żony i dzieci. Mogą też prowadzić bogate życie prywatne i jest to normalne. Posługę kapłańską możemy uznać za pewien rodzaj pracy. Wypadałoby się zastanowić, czy shinto jest w ogóle religią? – mówi gość audycji.

Jak wyglądała praca nad filmem Tomasza Sajewskiego? Dlaczego akurat kapłanów shinto zdecydował się pokazać w swojej pracy dyplomowej?

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której poruszamy także inne tematy:

  • Rafał Wierzbicki i Kuba Dorosz badają dawne techniki pracy i zakładania obozów traperów sprzed 150 laty. Po długim poznawaniu teorii postanowili sprawdzić wiedzę w praktyce – przez trzy tygodnie szli bezdrożami Gór Skalistych w USA, mając ze sobą wyłącznie sprzęt biwakowy i aprowizację wzorowane na doświadczeniu dawnych traperów;
  • Jedną z pasji Kamila Czepiela, instruktora surwiwalu, jest chodzenie boso. Bez obuwia chodzi niemal zawsze i niemal wszędzie: w lesie czy w mieście, latem czy jesienią, czasem nawet zimą. W audycji opowiedział o swoich doświadczeniach i naukowym aspekcie chodzenia na bosaka.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
 Paweł Drozd 
Autorka materiału dodatkowego: Wioletta Myszkowska  
Goście: Tomasz Sajewski (podróżnik), Rafał Wierzbicki (podróżnik), Kuba Dorosz (podróżnik), Kamil Czepiel (instruktor surwiwalu)
Data emisji: 30.06.2019
Godzina emisji:
 8.07

kw/mk

Czytaj także

Czarnobyl. Nowy hit turystyki ekstremalnej?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 09:00
Po emisji serialu "Czarnobyl" w HBO tzw. Zona wokół Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej przeżywa najazd turystów. Jak wygląda obecnie miejsce katastrofy z 1986 roku i jak turystyka łączy się z historią?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Realia życia w Wenecji

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 09:12
Niedawny wypadek wycieczkowca przy nabrzeżu Wenecji to wierzchołek góry lodowej na liście problemów, z którymi codziennie borykają się stali mieszkańcy Wenecji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Genow: Bułgarzy żyją swoją historią

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 09:00
Mieszkańcy Bułgarii pamiętają o czasach, gdy ich terytorium było w rękach Imperium Osmańskiego. Pamiętają też cara. Nie szczędzą ani sił, ani środków na prace archeologów, którzy odkrywają kolejne dowody na wielkość starożytnych Traków.
rozwiń zwiń