Wycieczka do Korei Północnej?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 09:12
Prezydent Donald Trump kilka dni temu odwiedził Koreę Północną, gdzie przebywał 70 sekund. Tymczasem trwającą ponad tydzień wycieczkę może zafundować sobie każdy z nas, choć przebieg wyjazdu oraz jego okoliczności nie należą do standardowych.
Audio
  • Jak zwiedzić Koreę Północną? (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Flaga z podobizną Kim Dzong Ila
Flaga z podobizną Kim Dzong IlaFoto: Shutterstock.com / Astrelok

Czy turyści zwiedzający Koreę Północną przekraczają granice moralności? O tym w audycji opowiedział Roman Husarski, kulturoznawca, który w Korei Północnej był jako turysta. – Oficjalnie dziennikarze nie mogą wjechać do Korei Północnej. Mi to udało się na wizie turystycznej, ale zapis tego, jakie informacje chciałem udostępnić, musiałem wysłać do biura, z którym podpisywałem umowę na wyjazd – mówił gość audycji.

Czy rozmowa Pawła Drozda z Romanem Husarskim również musiała być zgłoszona?

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której poruszamy także inne tematy:

  • Co turysta może zrobić z kangurem, gdy go spotka oraz gdzie znajduje się kurort Szakim Szery? O tym, jak uczestnicy niejednej zorganizowanej wycieczki zagranicznej zachowują się podczas wyjazdu, jaka jest ich wiedza o miejscu pobytu i jak trudna jest praca profesjonalnego pilota wycieczek, opowiedział Bartek Bernabiuk, autor książki "Obrońcy Huragandy".
  • Stereotypowy wyznawca judaizmu daje się łatwo rozpoznać na ulicy. Będzie odpowiednio ubrany i z pewnością będzie to mężczyzna. Tymczasem w niektórych odmianach religii żydowskiej posługę w synagogach mogą sprawować kobiety jak chazanka Marlena Fuerstman. Jej przykład wskazuje na to, że stereotypy potrafią wprowadzić w błąd.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
 Paweł Drozd 
Autorka materiału dodatkowego: Wioletta Myszkowska  
Goście: Roman Husarski (kulturoznawca), Bartek Bernabiuk (autor książki "Obrońcy Huragandy"), Marlena Fuerstman
Data emisji: 7.07.2019
Godzina emisji: 8.07

kw/gs

Czytaj także

Czarnobyl. Nowy hit turystyki ekstremalnej?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 09:00
Po emisji serialu "Czarnobyl" w HBO tzw. Zona wokół Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej przeżywa najazd turystów. Jak wygląda obecnie miejsce katastrofy z 1986 roku i jak turystyka łączy się z historią?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Genow: Bułgarzy żyją swoją historią

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 09:00
Mieszkańcy Bułgarii pamiętają o czasach, gdy ich terytorium było w rękach Imperium Osmańskiego. Pamiętają też cara. Nie szczędzą ani sił, ani środków na prace archeologów, którzy odkrywają kolejne dowody na wielkość starożytnych Traków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szlakiem religii shinto

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 04:00
W czerwcu minionego roku, wraz z Tomaszem Sajewskim – studentem łódzkiej Szkoły Filmowej – znaleźliśmy się w zwykle niedostępnym świecie kapłanów tradycyjnej religii shinto. 
rozwiń zwiń