Czas wielkich przemian w Hong Kongu

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 09:00
Jak w ciągu ostatnich 2 miesięcy zmienił się Hong Kong od strony społecznej? Jakie są nastroje, jak działa współpraca między ludzi, ale też jak wyglądają podziały światopoglądowe w gronie przyjaciół i rodzin?
Audio
  • Jak długo będą jeszcze trwały protesty w Hong Kongu? (Świat z Lotu Drozda/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/PaulWong

– Hong Kong bardzo się zmienił w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, ale nie są to zmiany powierzchowne. Przeciętny turysta nie zauważy niczego. W ciągu dnia jest bardzo spokojnie. Jeśli coś się zmienia, to dzieje się to wieczorem, ale, oczywiście, nie codziennie, tylko gdy dochodzi do większych protestów i demonstracji. Wszyscy tu jednak tym żyją. Większość mieszkańców solidaryzuje się ze sobą i dba o siebie – mówi mieszkający w Hong Kongu Błażej Babik.

Co wspólnego z protestami w Hong Kongu ma miejscowa Triada? Co, oprócz kontrowersyjnej ustawy ekstradycyjnej, powoduje wielkie niepokoje wśród młodych mieszkańców wyspy? Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

Ponadto w audycji:

  • Zbigniew Pawlak (autor książki "Wschodnie DNA") wyjaśnia jak zrozumieć głębokie różnice międzykulturowe, gdy Europejczykowi przychodzi współpracować z mieszkańcami Azji Środkowej (Kaukaz, Indie, Nepal, Afganistan);
  • Jakub Dybalski (transportpubliczny.pl) opowiada o przyszłości komunikacji indywidualnej w wielkich miastach na przykładzie szturmujących miasta hulajnóg elektrycznych.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
 Paweł Drozd 
Goście: Błażej Babik (mieszkaniec Hong Kongu, przewodnik), Zbigniew Pawlak  (autor książki "Wschodnie DNA"), Jakub Dybalski (transportpubliczny.pl)
Data emisji: 4.08.2019
Godzina emisji: 8.06

ml

Czytaj także

Wycieczka do Korei Północnej?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 09:12
Prezydent Donald Trump kilka dni temu odwiedził Koreę Północną, gdzie przebywał 70 sekund. Tymczasem trwającą ponad tydzień wycieczkę może zafundować sobie każdy z nas, choć przebieg wyjazdu oraz jego okoliczności nie należą do standardowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galya Morrell – arktyczna artystka z ludu Komi

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 09:00
Galya Morrell, była rosyjska reporterka wojenna, dzisiaj jest artystką zaangażowaną w ochronę kultury i tożsamości rdzennych ludów Arktyki. W programie opowiedziała o tym, czego możemy nauczyć się na Dalekiej Północy.
rozwiń zwiń