X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Życie na gruzińskich zasadach

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 09:00
4 września swoją premierę będzie miała nowa książka Stasi Budzisz "Pokazucha. Na gruzińskich zasadach". Tytułowa "pokazucha" to słowo wzięte z języka rosyjskiego, które można przetłumaczyć na nasze "zastaw się, a postaw się".
Audio
  • Jak żyją Gruzini? (Świat z Lotu Drozda/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Radiokafka

Okładka książki "Pokazucha. Na gruzińskich zasadach" Stasi Budzisz, wyd. Wydawnictwo Poznańskie Okładka książki "Pokazucha. Na gruzińskich zasadach" Stasi Budzisz, wyd. Wydawnictwo Poznańskie

W publikacji Stasi Budzisz określenie to wiąże się ze stylem życia Gruzinów i ich podejściem do zarządzania wydatkami.

– Jak patrzy się na statystyki, to 64% społeczeństwa posiada kredyt i mówimy tu o kredytach konsumpcyjnych, a nie hipotecznych. W Gruzji jest bardzo wysokie bezrobocie. Cyfry mówią, że jest na poziomie 14%, natomiast bezrobocie ukryte sięga 60%. Tych ludzi nie stać, żeby mieć każdego dnia suto zastawiony stół. Zawsze nas ugoszczą, podzielą się nawet jedynym jedzeniem, jakie mają w lodówce. Nie zdajemy sobie sprawy, że potrafią wydać ostatnie pieniądze lub wziąć zakupy "na zeszyt", żeby nas ugościć, bo im wstyd tego nie zrobić. To też jest forma pewnego rodzaju "pokazuchy" – opowiadała autorka książki.

Jaki jest najbardziej spektakularny przykład "pokazuchy" jaki widziała Stasia Budzisz? Co w lodówce ma statystyczny Gruzin? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

Ponadto w audycji:

  • Nollywood profesjonalne i amatorskie;
  • social media w Iranie.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
 Wioletta Myszkowska
Data emisji: 1.09.2019
Godzina emisji: 8.07

kr/ml

Czytaj także

Islandia przed wiekami i dziś

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 09:30
Kiedy na początku XVII wieku Daniel Vetter wyruszył w rejs do Islandii, nie wiedział, że 25 lat później opisze podróż w swojej książce. – To, że nie jest to typowa relacja podróżnicza, tylko książka tematyczna, co jest czymś niezwykłym. Książka ta jest do dzisiaj skarbnicą wiedzy o Islandii tamtego okresu, a w 1638 roku książka ukazała się po polsku – opowiada Piotr Milewski.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co mieści się na strychu Muzeum Egipskiego w Kairze?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 09:15
Jeśli wyobraźnia podpowiada Państwu sceny z filmów przygodowych, ta wizja nie musi być daleka od prawdy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe odkrycie w Parku Chiribiquete

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2019 09:00
Po prawie 6 latach poszukiwań Maciej Tarasin odnalazł nieznane dotąd malowidła naskalne w Parku Chiribiquete w Kolumbii. – Szukałem ich z marnym skutkiem. Miałem przy tym dużo pecha. W końcu, udało się w tym roku – mówi odkrywca.
rozwiń zwiń